Пирин нокаутира Лудогорец и направи горчив дебют за Тодор Неделев

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Пирин (Благоевград) спря Лудогорец в битката им за първото място. „Орлетата“ си тръгнаха от Разград с три точки след победа с 1:0 в 22-ия кръг на efbet Лига. Главен съдия на мача беше Евелин Занев. В добавеното време на първото полувреме Преслав Йорданов (45+1) беше точен за гостите от дузпа и едва не вкара единствения гол в мача. В стартовия състав на шампионите се появи новият играч Тодор Неделев. Антон Недялков трябваше да започне този мач, но по време на загрявката се контузи и бе заменен от Денис Групер.

Домакините се намират в доста добра форма, като са допуснали само едно поражение от началото на сезона. Въпреки това те заемат второто място и изостават на четири точки от лидера ЦСКА-София след вчерашното равенство с Локомотив (Пловдив). Орлите направиха равенство с Левски миналия ден и прекъснаха серията си от две поредни победи в първенството. Неприятната новина след подновяването на пролетния полусезон беше изпадането на отбора от Конферентната лига, но от друга страна, това ще им позволи да се концентрират изцяло върху 12-ата поредна титла, която преследват.

В 5-ата минута добра атака на Лудогорец премина през Неделев и Десподов, като последният стреля от десния фланг в наказателното поле, но Рай Нашименто не успя да нанесе добър удар с глава. В 16-ата минута Кирил Десподов насочи топката към Игор Тиаго, но ударът на нападателя попадна в далечния ъгъл.

В 19-ата минута Пипа направи много опасен пробив в наказателното поле, като топката се насочи в горния десен ъгъл на вратата. Максим Ковальов обаче беше предпазлив. В 30-ата минута възникна най-чистата възможност в мача и Пирин откри резултата. Макрекис излезе един на един със Серджиу Падт, но ударът му бе париран от стража на Лудогорец. След минута Преслав Йорданов насочи топката с глава в ръцете на вратаря.

В 34-ата минута Тодор Неделев намери Нашименто в наказателното поле. Полузащитникът си спря топката, завъртя се и след това стреля с левия крак, но право в Ковальов. В 42-ата минута Франко Русо спъна Даниил Кондраков в наказателното поле на Лудогорец. Първо страничният съдия вдигна флага за засада на нападателя. VAR трябваше да се намеси и след продължително разглеждане на ситуацията беше отсъдена дузпа в полза на гостите.

Преслав Йорданов застана зад топката и изпрати Серджиу Падта в противниковия ъгъл, отбелязвайки гол в края на полувремето.

Второто полувреме започна с добра възможност за Игор Тиаго. Той обаче не успя да вкара топката в мрежата от левия фланг. След това Неделев изпълни силен свободен удар, но той беше блокиран от защитник. В 65-ата минута Тодор Неделев си нагласи топката на левия крак и стреля опасно покрай вратата. Минута по-късно Кирил Десподов засече с глава блестящо изпълнение на Ковальов. Стражът на Пирин показа страхотен рефлекс.

В 70-ата минута след пробив по десния фланг Игор Тиаго получи топката. Той се опита да я изрита с пета, но Ковальов беше нащрек и парира удара. В 73-ата минута бившият играч на пловдивския Ботев изпълни опасно центриране от ъглов удар, а украинският страж се намеси. Три минути по-късно вратарят отново показа класата си след удар с левия крак на Игор Тиаго.

В 84-ата минута Тодор Неделев стреля с десния крак. Това беше добър пас за Игор Тиаго, но нападателят не успя да засече топката. Две минути по-късно вратарят Ковальов излезе напред и извън собственото си наказателно поле в умишлен опит да изчисти топката след дълъг пас на Тиаго. Стражът игра с глава и впоследствие остана да лежи на земята, което принуди главния съдия да спре играта. Това изнерви играчите в зелено и между двата отбора се стигна до сбиване.

В петата минута на добавеното време Кирил Десподов беше много близо до изравняване на резултата, но сантиметри го разделиха от вратата при удара с десния крак. Две минути по-късно Ковальов отново изравни след удар от границата на наказателното поле. В последната минута Марсел Бибишков излезе един на един със Серджиу Падт, но не успя да преодолее вратаря.