ПСЖ изкова победата срещу Монпелие, но даде свидни жертви

Световен ФутболШампионска лига

Пари Сен Жермен постигна трудна победа с 3:1 над Монпелие в 21-ия кръг на Лига 1. Въпреки това шампионите направиха жестоки жертви в този мач, тъй като Килиан Мбапе и Серхио Рамос бяха принудени да напуснат терена поради контузии. Иначе гостите измъкнаха трите точки през второто полувреме благодарение на головете на Фабиан Руис в 55-ата, Лионел Меси в 72-ата и Уорън Заир-Емери в 92-ата минута. Арно Нордин вкара гол за домакините в 89-ата минута.

Първото полувреме беше кошмарно за парижани. Още в 7-ата минута те получиха дузпа за фаул на Кристофър Жулиен, но Килиан Мбапе пропусна от бялата точка. Съдията отсъди дузпа, но при втория опит стражът на домакините Бенжамен Лекомт отрази удара на нападателя, който не попадна в целта в допълнителното време.

Ситуацията за гостите се влоши в 21-ата минута, когато Мбапе напусна принудително терена заради контузия, а в 32-ата Серхио Рамос също поиска смяна, тъй като вероятно е получил сътресение след удар в главата.

Освен това в 35-ата минута Меси беше фаулиран близо до вратата и принуди Кики Куяте да си отбележи автогол, но попадението беше отменено заради засада по време на атаката.

Второто полувреме започна по подобен начин, като Ашраф Хакими вкара с отличен удар от разстояние, но и този гол бе отменен, отново заради засада.

В 55-ата минута обаче гостите най-накрая материализираха превъзходството си. Хакими беше изведен в наказателното поле, ударът му беше блокиран от вратаря, но Фабиан Руис се ориентира най-добре и успя да вкара от близко разстояние за 0:1.

В 72-ата минута PSG удвои преднината си. Меси получи пас в наказателното поле и стреля технично покрай вратаря, за да направи резултата 0:2.

В 89-ата минута Арнауд Нордин за кратко възстанови темпото, като намали резултата с диагонален удар от границата на наказателното поле. Във втората минута на добавеното време обаче Уорън Заир-Емери завърши отлична контраатака на гостите и направи резултата 1:3.

Така Пари Сен Жермен взе трите точки в това гостуване и остава на върха на таблицата с 51 точки и пет точки разлика от втория Марсилия. Монпелие остава на 14-о място с 20 точки.

Тагове: post example 1, Монпелие, ПСЖ