ЦСКА-София „счупи“ Черно море, кошмарната серия на варненци срещу „червените“ продължава

ТОП НОВИНИ

ЦСКА-София победи Черно море с 2:0 в първия кръг от плейофите на efbet Лига в Пазарджик благодарение на дузпите, които бяха отсъдени за червените. Маурисио Гарсес откри резултата в 79-ата минута, а в 93-ата Джонатан Линдсет удвои преднината.

Играчите на Саша Илич бяха по-добри през целия мач и можеха да спечелят по-убедително, а веднъж напречната греда спаси моряците след удар на Марселино през първото полувреме.

От друга страна, варненци отправиха само два удара към вратата на съперника, които дойдоха през второто полувреме и бяха доста неточни. По този начин те удължиха негативната си серия до 7 мача в първенството без отбелязан гол срещу ЦСКА София.

Лошата новина за „червените“ бяха контузиите на Иван Турицов, който напусна терена на полувремето, и на Брадли Де Нойер. Холандецът замени Турицов, но напусна терена само след пет минути игра.

Воините започнаха по-добре и организираха опасна атака преди да са изминали 60 секунди, като Пачеко излезе един на един с Бусато, но не успя да преодолее вратаря. Дори и да беше го направил, голът нямаше да бъде зачетен заради засада.

В 5-ата минута поредната атака с левия крак завърши с удар на Фернандес в тялото на Петров. След това домакините поеха инициативата и я запазиха до края на мача.

„Червените“ отвърнаха на удара в 13-ата минута. Вион брилянтно пресече от левия фланг към Гарсес, който обаче не успя да намери топката и я прати в аут.

Само 120 секунди по-късно Назон изведе Марселиньо в светлината на прожекторите с удар от 12-13 метра. Дюлгеров се хвърли и отби топката, но тя се отклони от десния стълб и се върна в ръцете на вратаря.

В 32-ата минута Линдсет насочи топката в аут след центриране на Вион от центъра на терена, който беше фаулиран. Секунди по-късно Турицов проби и направи пас от десния фланг към Линдест, който изби топката към Назон. Таран зави и стреля, а Димов изби топката в корнер.

Четири минути преди края на основното време на първото полувреме Кох стреля от корнер, но Дюлгеров внимаваше и изби удара, насочен в долния ляв ъгъл. Малко след това Бареа отне топката от Димов и направи пас към Гарсес, който стреля от границата на наказателното поле, но Дюлгеров спаси.

Де Нойер замени контузения Турицов в края на полувремето. Пет минути след почивката Дюлгеров направи още едно невероятно спасяване. Назон подаде към Линдест, който стреля отляво, но стражът на „моряците“ изчисти топката. Последва удар на Де Ноойер от остър ъгъл, но Дюлгеров отново спаси, а след това Сула изби топката в корнер.

Скоро след това Де Ноойер напусна терена поради контузия и на негово място влезе Туфеджич.

В 54-ата минута Пачеко стреля над напречната греда – първият удар на варненци към противниковата врата.

Последваха минути, в които и двата отбора се опитваха да стигнат до гол. Ситуацията се промени в 79-ата минута, когато Бамба стреля във вратата след разбъркване в наказателното поле на гостите. Топката рикошира в тялото на защитник в зелено и попадна в непокрития Гарсес, който я насочи в мрежата – 1:0.

В 88-ата минута Черно море получи право да изпълни фаул пред наказателното поле на домакините. Сула нанесе втория удар на своя отбор в мача, но топката отново премина над напречната греда.

Мачът завърши с груба грешка на Дюлгеров, който в 93-ата минута подцени далечен удар на Линдест и изпусна топката между ръцете си, правейки резултата 2:0.

ЦСКА – СОФИЯ – ЧЕРНОМОРЕЦ 2:0

Тагове: Подбрани новини, ЦСКА София, Черноморец

Ивайло Петев: Срам ме е.