Обявени са последните седем отбора от втория кръг на квалификациите за Шампионската лига

Изиграни са последните седем мача от първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

В първия мач Валмиера претърпя ново поражение с 1:2 от Олимпия (Любляна) и напусна турнира с общ резултат 2:4.

След това бившият тим на Станимир Стоилов Астана срещна грузинския Динамо (Тбилиси) и спечели с 2:1, за да поведе с 3:2 в общото класиране.

Шампионът на Азербайджан Карабаг отново показа по-голяма класа в мача си срещу гибралтарския Линкълн Ред Импс и спечели с 4:0. Азерите, които станаха единственият отбор, победил вицешампиона на България ЦСКА София по време на предсезонната подготовка, достигнаха до втория кръг на предварителната фаза с общ резултат 6:1.

Бомбата на вечерта беше Клаксвикар, който победи Ференцварош с 3:0 в центъра на Будапеща и след безголово равенство в първия мач, скромният отбор от Фарьорските острови продължи напред.

Отборът на Слован Братислава се отърси от разочароващото представяне миналата седмица, когато направи равенство 1:1 с люксембургския Есперанж, за да спечели този път с 2:0.

В най-дългоочаквания мач на вечерта Лудогорец направи страхотен подвиг, в който мнозина се съмняваха, но на който също толкова много се надяваха, и отвърна на изоставането си от 0:2 от Балкан в първия мач. „Орлите“ измъкнаха гръмка победа с 4:0 пред препълнената зала „Хювефарма арена“.

Последният мач за вечерта предложи най-интригуващата развръзка между Ларн и ХИК. Гостите от Финландия спечелиха първия мач с 1:0 и поведоха с 1:0 през първото полувреме на ответния мач, което ги караше да мислят, че са с двата крака в следващия кръг. През второто полувреме обаче домакините от Северна Ирландия се вдигнаха и успяха да обърнат развоя на мача в последния четвърт час от основното време, като го докараха до две 15-минутни продължения. В добавеното време обаче ХИК бързо вкара втори гол и си върна общата преднина. Финландците успяха да задържат преднината си и се поздравиха с достигането до втория кръг на турнира на богатите.

Тагове: Астана, Балкани, Валмиера, Втори Кръг Шампионска лига, Динамо, Еспернаж, Карабах, Клаксвикар, Ларн, Линкълн Ред Импс, Лудогорец, Олимпия Любляна, Слован, Ференцварош, ХИК