Реал Мадрид и Манчестър Сити оправдаха очакванията, но не спечелиха

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Реал Мадрид и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 на „Бернабеу“ в първия мач от полуфинала на Шампионската лига. Шампионите на Испания и Англия си размениха по едно полувреме и един красив гол от далечно разстояние. Винисиус Жуниор даде преднина на домакините в 36-ата минута, преди Кевин де Бройне да изравни в 67-ата. Въпреки това останаха сериозни съмнения за това, че топката е напуснала терена секунди преди гола на гостите.

Реваншът на Острова ще се състои на 17 май. В другия полуфинал съперници ще бъдат отборите на Милан и Интер.

„Италианците“ доминираха преди полувремето, бяха особено опасни в началото на мача и имаха четири възможности през първия четвърт час, които бяха отразени от Тибо Куртоа. Въпреки това Реал Мадрид се възползва от импулса и поведе със стил, като отбеляза единствения гол за полувремето. През вторите 45 минути Реал Мадрид беше много по-активен, но допусна изравняване. Забележително е, че мениджърът на гостите Хосеп Гуардиола не направи нито една смяна, въпреки че Ерлинг Холанд беше заменен, а Бернардо Силва и Джак Грийлиш видимо се предадоха към края.

Лука Модрич беше редовен играч за домакините, въпреки че появата му в стартовия състав беше под въпрос поради скорошна контузия. Както се очакваше, Карло Анчелоти разчиташе на Антонио Рюдигер и Давид Алаба в защита след отстраняването на Едер Милитао. Едуардо Камаванга се завърна на позицията на ляв бек, а в атака заедно с Карим Бензема във форма бяха Вини Жуниор и Родриго.

80 Реал Мадрид срещу Манчестър Сити
Пеп предпочете Бернарда Силва пред Рияд Махрез. Световният шампион Хулиан Алварес остана на резервната скамейка. Това бяха същите 11 човека, с които отборът започна срещу Арсенал (4:1) във Висшата лига преди две седмици.

Мачът започна, както се очакваше, с доминиращо владеене на топката от страна на гостите. Първата опасност дойде в 8-ата минута, когато Де Бройне нанесе силен удар, но вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа го отрази. В 14-ата минута белгиецът също се намеси след коварен удар на Родри. „Гражданите“ продължиха да натискат и Куртоа направи четири спасявания малко след първия четвърт час.

Реал Мадрид се възползва от шанса си и едва не поведе в 24-ата минута. Тогава Винисиус се възползва от грешка на Родри и стреля встрани от вратата на Бензема, но Рубен Диас успя да се намеси в последния момент.

Постепенно Било-Сини изравни играта и я доведе до няколко пропуска на Едерсон.

В 36-ата минута Реал Мадрид дори поведе след феноменален гол на Винисиус. Тогава бразилецът стреля от далечна дистанция над вратаря на Сити, за да направи резултата 1:0.

Към края на полувремето имаше напрежение между Даниел Карвахал и Джак Грийлиш. Испанският защитник дори настояваше, че е бил ударен без топка в схватка в близост до тъчлинията, но съдията не показа картон.

Реал Мадрид започна по-добре второто полувреме и след дълга комбинация Карим Бензема имаше първата възможност да отбележи, но силният му удар премина над напречната греда.

Едва в 55-ата минута Холанд напомни, че е на терена, когато изскочи на позиция и стреля с левия крак, но Алаба успя да блокира удара му.

Играчите на Анчелоти обаче продължиха да създават проблеми на Сити. В 62-ата минута след центриране в наказателното поле на гостите топката се отби от тялото му и попадна в ръцете на Грийлиш. Съдията и неговият колега от VAR обаче отсъдиха, че това не е дузпа.

Манчестър Сити изравни в 67-ата минута чрез Де Бройне. Белгиецът порази сънародника си Куртоа с мощен далечен удар. Секунди по-рано шампионите подадоха протест за евентуален удар извън наказателното поле, а Карло Анчелоти дори получи жълт картон.

В 78-ата минута Бензема беше близо до това да даде нов шанс на Реал Мадрид, но Едерсон спаси удара му с глава. В 89-ата минута стражът на „Сити“ се разписа, отразявайки удар на Аурелиан Чуамени.

Тагове: Манчестър Сити, Подбрани новини, Реал Мадрид