Тежка тактическа битка извежда Милан напред в Шампионската лига, а Тотнъм отново се проваля

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Реваншът от 1/8-финалите на Шампионската лига между Тотнъм и Милан завърши 0:0 и италианците преминаха в следващия етап след победа с 1:0 в първия мач на „Сан Сиро“.

В днешния мач имаше много екшън и малко чисти положения, а червеният картон на Кристиан Ромеро, който бе изгонен през второто полувреме, донякъде бе ключов фактор за изхода. Италианците си осигуриха първия четвъртфинал в Шампионската лига от 2012 г. насам.

Началото на мача беше отложено с десет минути заради тежките метеорологични условия в английската столица, които забавиха пристигането на автобусите, превозващи двата отбора.

Гостите от Италия сякаш започнаха по-добре мача и разиграваха отлично топката в собствената си половина в началните минути, което попречи на „шпорите“ да се опитат да наложат домакински натиск. Първата малко по-интересна ситуация в мача възникна в 12-ата минута, когато домакините все пак успяха да се възползват от открилата се пред тях бърза атака, но тя завърши със слаб удар на Емерсон Роял.

„Росонерите“ пък имаха отлична възможност да поведат в 18-ата минута, когато ловък фаул изпрати топката право към Жуниор Месиас, който бе на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му мина покрай десния стълб. През първите двадесет минути двама от тримата централни защитници – Кристиан Ромеро и Клеман Лангле, носеха жълт екип, както и техният наставник Антонио Конте.

И двата отбора се опитваха да разиграват бързо топката, но играчите на Милан бяха малко по-добри в това и имаха крехко предимство във владеенето на топката. След половин час игра „шпорите“ се опитаха да увеличат интензивността си и да овладеят инициативата, но допуснаха редица грешки при изнасянето на топката. Веднъж те успяха да отправят удар покрай Хари Кейн, но той бе спасен с лекота от Майк Менън.

Второто полувреме започна с множество фаулове и от двата отбора, които нарушаваха правилата на играта. В 51-ата минута гостите от Италия отново излязоха на добра позиция след бърза атака, която след рикошет позволи на Браим Диас да навлезе в наказателното поле и да стреля, но Фрейзър Форстър спаси.

Десет минути преди края на второто полувреме Стефано Пиоли беше принуден да направи принудителна смяна, след като Жуниор Месиас получи контузия и в игра влезе Алексис Салемакер.

Бавно футболистите на Тотнъм овладяха инициативата, като Деян Кулушевски беше най-активният играч в зоната. Те доведоха нещата до фаул в добра позиция, но ударът на Хари Кейн бе спрян в стената. В 64-ата минута Пиер-Емил Хьойберг нахлу в наказателното поле и стреля, но Мениан с лекота спаси.

Милан отговори почти мигновено, първо с опасен удар на Брием Диас, а малко след това той имаше още една добра възможност да нанесе удар, но се поколеба, като в крайна сметка Форстър спаси последвалия слаб опит на своя съотборник. Антонио Конте се опита да промени нещо в атаката на своя отбор и пусна в игра Ричарлисон и Педро Поро.

В 77-ата минута, по време на бърза контраатака на Милан, Кристиан Ромеро извърши поредния груб фаул срещу Тео Ернандес в близост до тъчлинията, което доведе до втори жълт и съответно червен картон за аржентинеца. Това предизвика и реакцията на Стефано Пиоли, който на свой ред почти веднага освободи Исмаел Бенасер и Дивок Ориги.

В 84-ата минута играчите на „шпорите“ протестираха шумно за дузпа, когато играч с бяла фланелка падна в наказателното поле, но Клеърмен Турпен не ги подкрепи. За сметка на това Рафаел Лиан демонстрира отличен дрибъл и преодоля защитник, но ударът му беше блокиран. Скоро след това Бенасер също опита да стреля, ако Фрейзър Фостър беше достатъчно концентриран, но стражът улови топката.

Вероятно най-добрият шанс в мача дойде в добавеното време, когато първо Хари Кейн успя да насочи топката в долния ляв ъгъл, но Майк Менянт успя да предотврати гола с блестяща намеса. От другата страна Дивок Ориги се озова на чудесна позиция, за да стреля елегантно покрай вратаря на домакините, но напречната греда спаси Тотнъм от гол в това, което се оказа последното смислено действие в мача, а Милан си гарантира четвъртфинал в Шампионската лига.

Тагове: Милан, Подбрани новини, Тотнъм, Шампионска лига

Изненада: ето колко билета бяха продадени за рисковия мач между двата ЦСКА
Челси побеждава Борусия Дортмунд след изпълнение на дузпи и достига до четвъртфиналите