Арсенал отново допусна два гола и мечтите за титлата започват да се изпаряват

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Арсенал допусна втора поредна грешка, като загуби от Уест Хем с 2:2. За втори пореден мач отборът на Микел Артета допусна аванс от два гола. След този резултат „артилеристите“ са на четири точки пред Манчестър Сити, но имат изигран още един мач и двата отбора ще се сблъскат директно на „Етихад“ на 26 април.

„Топчиите“ започнаха лондонското дерби с устрем, като Габриел Жезус откри резултата в седмата минута, а в 10-ата Мартин Йодегор удвои преднината на гостите. Саид Бенрама върна „чуковете“ в мача в 33-ата минута, когато нанесе удар от свободен удар. В началото на второто полувреме Букайо Сака пропусна от линията на наказателното поле, преди Джаред Боуен да изравни в 54-ата минута.

Арсенал започна мача с много високо темпо и започна да създава шансове още от началните минути. Защитата на домакините трудно се справи с първия момент, когато Габриел Магалаес изпрати пас в центъра на терена и с глава стреля покрай вратата. Въпреки това канарчетата поведоха в резултата в седмата минута. Отлична комбинация завърши с подаване на Уайт към Жезус, който на два метра пред празната врата не можа да сгреши.

Доминацията на Микел Артета продължи с втори гол само три минути по-късно. Мартинели намери Йодегор в близост до вратата с превъзходен пас, а капитанът на Арсенал завърши гола с точен удар от въздуха. След бързите два гола гостите имаха пълен контрол върху играта и почти не даваха топката на съперника.

На фона на доминацията на баскетболистите една ситуация върна Уест Хем в играта след половин час игра. Партей загуби топката от Райс, тя отиде в Паке и Магалаес го събори в наказателното поле. Имаше съмнения, че капитанът на „чуковете“ е играл с ръка и цялата ситуация беше изяснена от VAR, но дузпата остана и Бенрама беше точен от бялата точка.

След гола отборът на Дейвид Мойс заигра по-уверено и дори задържа преднината си до края на полувремето. Рамсдейл трябваше да се намесва след удар с глава на Антонио, а Пакета стреля над напречната греда при друга ситуация.

В началото на второто полувреме Уест Хем продължи да действа със самочувствие. Сака обаче се озова в добра ситуация в наказателното поле, но ударът му от въздуха беше блокиран от Райс. Секунди след тази ситуация Арсенал получи дузпа, отсъдена за игра с ръка на Антонио. Сака застана зад топката, но не уцели целта, тъй като топката премина не много близо до десния стълб на Фабиански.

Този пропуск беше наказан две минути по-късно, когато Боуен изравни. Кеър свали топката към наказателното поле, а нападателят на „чуковете“ я чукна от въздуха и я прати в мрежата. По този начин Арсенал допусна два гола аванс във втори пореден мач, както направи при гостуването си на Ливърпул.

Равенството доведе до нервност в отбора на Артета и комбинациите на канарчетата станаха по-редки. Срещата се превърна в битка и Уест Хем напълно изравни резултата. В 65-ата минута обаче гостите излязоха на позиция пред Фабиански. Жезус не успя да засече нисък пас на Тирни, а след това Сака подари топката на свой съотборник, но Боуен я изрита.

През втората част на мача Арсенал имаше голямо предимство във владеенето на топката, но не получи нова добра възможност за гол. Отборът на Артета можеше дори да отбележи гол. В една ситуация Тиърни спря удара на Боуен след отличен пробив. В 82-ата минута удар с глава на Антонио попадна в горната греда.

УЕСТ ХЕМ – АРСЕНАЛ 2:2
0:1 – Исус (7)
0:2 – Йодегор (10)
1:2 – Бенрама (33д)
2:2 – Боуен (54)

Тагове: Арсенал, Подбрани новини, Уест Хам