Кристиано озадачи от грубото представяне и отдалечаването на отбора от титлата

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Ал-Насер загуби с 0:2 в дербито срещу Ал-Хилал в 25-ия кръг на саудитското първенство и намали шансовете си за спечелване на титлата. Отборът на Кристиано Роналдо остава на три точки зад лидера Ал-Итихад, но има още един мач до края. Португалецът нито веднъж не застраши противниковата врата, а през второто полувреме се изнерви и получи жълт картон за циничен фаул.

Роналдо скочи върху гърба на противников играч, хвана го за врата и го притисна към тревата. Действията на звездата напомняха на техники от смесените бойни изкуства и английският рефер Майкъл Оливър не се поколеба да му покаже жълт картон. Кристиано остана нервен дори след края на боя. Когато напусна терена, той ритна няколко бутилки, наредени до тъчлинията.

За разлика от Роналдо, друг бивш играч на Манчестър Юнайтед се превърна в герой за своя отбор. Одион Игало вкара и двата гола, които осигуриха успеха на Ал-Хилал. Нигерийският нападател откри резултата от дузпа в 42-ата минута, а в средата на второто полувреме отново бе точен от бялата точка и вече има 18 гола през сезона, превръщайки се в единствения топреализатор.

Ал Насър не успя да спечели втория си пореден мач след равенството без голове с Ал Фейха в предишния кръг. Този резултат доведе до уволнението на старши треньора Руди Гарсия, но неговият заместник Динко Йеличич направи дебюта си с поражение от пряк съперник и първото място вече изглежда мираж.

Следващият мач на Ал Насър ще бъде срещу Ал Вехда в турнира за Купата на кралските шампиони. До края на сезона в лигата остават още шест кръга. Отборът на Роналдо има само 3 точки повече от третия Ал Шабаб, а днешният успех доближи Ал Хилал на четири точки от второто място.

Ал Хилал 2:0 Ал Насър

Тагове: Ал-Насър, Ал-Хилал, Кристиано Роналдо, Подбрани новини

Уникално! Карлос Насар чупи световни рекорди!
Оланд уби крехките надежди на Байерн, Ман Сити ще има шанс да се реваншира на Реал Мадрид