Нефтохимикът отново разтърси Хебър и е на една победа от титлата!

ВолейболТОП НОВИНИ

Нефтохимик 2010 спечели втора победа във финалната серия срещу Хебър (Пазарджик), побеждавайки с 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21) пред 1000 зрители в зала „Младост“ в Бургас.

Бургаският тим поведе с 2:0 победи във финалната серия в efbet Суперволей.

Възпитаниците на Атанас Петров са само на една победа от спечелването на титлата.

За титлата се играе до 3 победи от 5 мача.

Следващият мач от третия финал ще се проведе на 29 април (събота) в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.

При успех на Хебър четвъртият мач между двата отбора ще се проведе на 30 април (неделя).

Душан Лопар отбеляза първата точка при победата на Нефтохимик с 1:0. Николай Николов възстанови равенството – 1:1. Душан Лопар с аса си оформи крайното 3:1. Виктор Йосифов се разписа с изстрел в атака – 4:1. Домакините поведоха в резултата – 6:2, след като Тодор Алексиев порази мрежата. След това шампионите записаха пет поредни точки и Хебър поведе със 7:6. Акопо Масари игра на блок и направи резултата 8:7. Страхотна комбинация на Иван Станев и Красимир Георгиев, за да се стигне до 8:8. Матей Михайлович направи силна атака на блок при 10:10. Ас на Матей Михайлович и 11:11. Още един ас на Матей Михайлович – 13:12. Калоян Балабанов играе на блока на Александър Туш – 14:13. Мощна централна атака на Красимир Георгиев и 15:13. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Аксел Трухчев блокира в аут – 16:13. Аксел Трухчев елегантно преодоля блокада от зона 4 – 17:15. Джулио Саби намали резултата до 16:17. Матей Михайлович завърши страхотна атака, след като Симеон Добрев направи страхотно спасяване в защита – 19:17. Илия Петков изпълни подаване в аут – 18:20. Страхотно подаване от страна на Аксел Трухчев – 21:19. Калоян Балабанов вкара от третия метър с атака от четвъртата зона – 22:19. Тодор Алексиев намери пролука в блокадата – 20:22. Калоян Балабанов даде преднина на домакините в резултата – 23:20. Камило Плачи взе прекъсване за гостите. Матей Михайлович атакува до тъчлинията – 23:22. Двоен блок на Александър Туши и Николай Николов спря атаката на Аксел Трухчев – 23:23. Аксел Трухчев получи удар в главата с топка, което доведе до малко прекъсване на играта. Атанас Петров взе прекъсване за Бургас. Аксел Трухчев атакува блокиран удар от 4-та зона и домакините получиха геймбол – 24:23. Контраатака на Душан Лопар донесе успеха на Нефтохимик в първия гейм – 25:23.

В началото на второто полувреме Душан Лопар блокира атака на Виктор Йосифов (3:3). Грешка в организацията на играта на Хебър и 5:5. Якопо Масари атакува от въздуха и Нефтохимик поведе със 7:6. Ас на Красимир Георгиев направи резултата 8:6. Домакините взеха аванс от 3 точки – 10-7. Топката на Николай Николов се озова в игра при 9:10. Блокиран изстрел на Аксел Трухчев при 11:9. Тодор Алексиев се разписа от фаул и Бургас поведе – 12:9. Нова атака на Тодор Алексиев до тъчлинията – 14:10 в полза на Хебър. Камило Плачи взе тайм-аут за шампионите. Матей Михайлович безкомпромисно атакува от Зона 2 – 15:11. Блокиране на Душан Лопар и Иван Станев спря атаката на Тодор Алексиев – 18:14. Блок-аут на Матей Михайлович – 19:15. Атака на Тодор Алексиев до тъчлинията и 20:15 в полза на Нефтохимик. Тодор Алексиев се опитва да играе с две ръце, но топката спира в мрежата – 21:15. За трети пореден път Тодор Алексиев не успя да завърши атаката си – 22:15. Пламен Шехерджиев замени Тодор Алексиев. Джулио Саби реализира ас – 17:22. Соло блок на Виктор Йосифов направи резултата 18:22. Джулио Саби сервира от форхенд – 18:23. Якопо Масари атакува в аут и домакините стигнаха до геймбол – 24:19. Виктор Йосифов направи добър пробив в средата на гейма – 20:24. Виктор Йосифов удари сакфис брейк и Нефтохимик спечели втория сет с 25:20.

Якопо Масари даде преднина на Хебър с 3:0 в началото на третия гейм. Два поредни аса на Аксел Трухчев и равенство 3:3. Матей Михайлович удря външен удар, за да даде преднина на Хебър с 5-3. Хулио Саби атакува с тъч, за да направи резултата 5-5. Хулио Саби атакува от зона 4 – 6:5. Матей Михайлович удря прав удар от втора зона – 6:6. Матей Михайлович стреля от външна страна – 8:6. Единичен блок на Красимир Георгиев спира атаката на Тодор Алексиев – 7:8. Аксел Трухчев удря трудна топка в тъч – 7:10. Атанас Петров взе тайм-аут за Нефтохимик. Възпитаниците на Камило Плачи изскочиха напред в резултата с пет точки – 14:9. Атанас Петров взе тайм-аут за домакините. Джулио Саби намери пролука в блока на пробива при 14:10. С ас на Виктор Йосифов резултатът стана 15:10. Джулио Саби атакува до аут линията при 17:13. Джулио Саби атакува блокадата на върха на пръстите – 18:13. Ас на Илия Петков – 21:14. Жулио Саби атакува с единичен блок – 22:15. Блок на Якопо Масари извежда шампионите до точка за гейм – 24:16. Ас на Пламен Шехерджиев носи успеха на Хебър в третия гейм при 25:16.

В четвъртия гейм Матей Михайлович даде преднина на Нефтохимик с 4:3. Аксел Трухчев вкара аса за 5:3. Пламен Шекерджиев атакува мрежата, 6-3. Камило Плачи взе тайм-аут за Хебър. Калоян Балабанов направи резултата 7-4. Николай Николов атакува по средата на терена, 6:7. Ас на Матей Михайлович направи резултата 9:7. Блок-аут на Аксел Трухчев направи резултата 11:8 в полза на Нефтохимик. Матей Михайлович атакува в аут и изравни резултата – 11:11. Успешна контраатака на Пламен Шехерджиев донесе на гостите 4-та поредна точка – 12:11. Атанас Петров поиска тайм-аут за Нефтохимик. Хулио Саби атакува чрез блокирана стрелба – 13:12. Николай Николов удари сервис в мрежата за поредното равенство – 13:13. Аксел Трухчев направи техническа атака през тройния блок – 14:13. Атака на Пламен Шехерджиев към таблото даде преднина от две точки на вицешампионите – 15:13. Балабанов атакува мощно по диагонала от четвъртата зона – 17:15. Ас на Аксел Трухчев и атака на Калоян Балабанов направиха резултата 19:15. Тройна блокада на домакините направи резултата 20:16. Якопо Масари атакува с блок при 19:23. Якопо Масари удари сервис в аут и мачбол за Бургас при резултат 24:19. Аксел Трухчев атакува блокада и донесе успеха на Нефтохимик в четвъртия гейм с 25:21 и в мача с 3:1.

Матей Михайлович беше най-резултатен за победителите с 16 точки (2 аса).

Аксел Тръчков отбеляза 15 точки (4 аса).

За Хебър Хулио Саби отбеляза 16 точки (3 аса), Виктор Йосифов се отчете с 10 точки (2 аса, 4 блока).

Финал №2 в Суперволей на Efbet:

НЕФТОХИМИК-2010 (БУРГАС) – ГЕБЕР (ПАЗАРДЖИК) 3:1 (25:23, 25:20, 16:25, 25:21)
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2, Матей Михайлович 16, Аксел Трухчев 15, Калоян Балабанов 9, Душан Лопар 5, Красимир Георгиев 7 – Симеон Добрев-Либеро (Мариян Наков, Любослав Телкийски, Тодор Димитров, Ивайло Лалов-Либеро).
Старши треньор.
Треньор.
ХЕБЕР: Александър Туш, Хулио Саби 16, Тодор Алексиев 9, Якопо Масари 9, Николай Николов 8, Виктор Йосифов 10 – Теодор Салпаров-Либеро (Илия Петков 1, Пламен Шехерджиев 5, Трифон Лапков 1, Добромир Димитров)
Треньор: Мартин Бланко Коста

Тагове: Нефтохимик, Подбрани новини

Обзор на 27 кръг: efbet Лига
Защитникът решава изхода на Дерби д’Италия и класира Интер за финала на Копа Италия