Челси не успя да върне интригата, а след това Реал Мадрид сложи край на започнатото

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Носителят на трофея Реал Мадрид достигна до полуфиналите на Шампионската лига след нова победа с 2:0 над Челси в четвъртфиналите. Испанските шампиони бяха спечелили първия мач у дома със същия резултат седмица по-рано и сега го повториха на „Стамфорд Бридж“ в реванша. Родриго вкара и двата гола – в 58-ата и 80-ата минута, а отделно удари напречната греда през първото полувреме.

Домакините имаха шансове, но при 0:0 направиха три големи пропуска, като Н’Голо Канте и Марк Кукураджа се разписаха по два пъти. Това беше втора поредна година, в която сините бяха победени от „Лос бланкос“ на този етап от турнира.

Ключовата ситуация възникна малко преди първия гол на Реал Мадрид, когато лондончани настояха за отстраняване на Едер Милитао за втори жълт картон, но съдията не го показа.

На полуфинала на 9/10 – 16/17 май „кралете“ ще се изправят срещу Манчестър Сити или Байерн Мюнхен (3:0 в полза на англичаните в първия мач – б.р.). Реал Мадрид ще излезе в първия мач без Милитао, който ще бъде наказан за натрупани картони.

Интересното е, че мениджърът на Челси Франк Лампард започна мача с повече дефанзивни играчи и само с Кай Хаверц като атакуващ футболист. Въпреки че лондончани трябваше да вкарат два гола, играчи като Жоао Феликс, Рахим Стърлин, Хаким Зиес, Кристиан Пулишич и Михайло Мъдрич бяха записани като резерви. Конър Галахър, от друга страна, влезе в игра като титуляр.

Карло Анчелоти, треньорът на шампионите, пусна същия стартов състав, както в първия мач преди седмица. Едуардо Камаванга отново беше на левия бек, а в атака действаше триото Родриго-Бензема-Винисиус.

Както се очакваше, Челси разчиташе на висока преса от началните секунди и на няколко пъти играчите на Реал Мадрид допуснаха грешки.

Първите по-организирани действия на домакините доведоха и до чисто положение в 11-ата минута. Топката стигна до Н’Голо Канте, който беше оставен сам, но стреля неубедително и топката излезе в аут.

В 20-ата минута носителите на трофея само погледнаха към вратата на Кепа и удариха напречната греда. Това стана след удар на Родриго.

Испанците станаха по-опасни, отколкото в началните минути, но Челси продължи да владее повече топката. Реал разчиташе на контраатаки, главно по фланговете. Поредната в 41-ата минута последва пас на Винисиус Жуниор, на когото не му достигна малко, за да стреля.

Вторият златен шанс на Челси през първото полувреме дойде в добавеното време, когато Джеймс намери Марк Кукуреа на далечната греда. Бившият играч на Барселона си спря топката и стреля, но Куртоа отрази удара.

На полувремето Анчелоти замени Алаба с бившия играч на домакините Антонио Рюдигер.

Както и преди почивката, Канте имаше първия си шанс за полувремето. В 52-ата минута той успя да нанесе удар от 4-5 метра, но се удари в тялото на Милитао.

Две минути по-късно домакините си осигуриха втори жълт картон за Милитао, който фаулира Чалоба. Съдията Даниеле Орсато обаче му спести отстраняването.

Нападателите на „сините“ оставиха достатъчно пространство в собствената си половина, от което мадридчани се възползваха, за да поведат с 1:0 в 58-ата минута. Тогава Родриго премина покрай Чалоба, последва размяна на пасове с Вини Жуниор, след което топката се озова в мрежата на Кепа.

В 65-ата минута Бензема пропусна възможност за удвояване и този път Кепа спаси.

В 67-ата минута Франк Лампард реши да засили атаката, като освободи Стърлинг, Феликс и Мъдрик. Така домакините хвърлиха всичко напред, което едва не доведе до дузпа, отсъдена от Винисиус в 75-ата минута.

В 80-ата обаче никой не успя да спре Родриго да вкара втория си гол в мача. Този път бразилецът вкара в празната врата след пас на Феде Валверде, за да направи резултата 2:0.

Всичко вече беше ясно, а до края и двата отбора бяха близо до отбелязването на гол. По този начин Реал Мадрид достигна своя 11-и полуфинал в ШЛ през последните 13 сезона.

Челси 0-2 Реал Мадрид

Тагове: Подбрани новини, Реал Мадрид, Челси

Нефтохимик се класира за финала на НВЛ след изключителна победа над ЦСКА в полуфинал № 5