Бразилците на Левски вилняха срещу Витоша

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Левски победи Витоша (Бистрица) с 4:0 в приятелски мач. Вчера сините загубиха с 1:2 от Марица Пловдив в друг мач. Рикардиньо (45+1) вкара от дузпа, а през второто полувреме Уелтън (68) също се разписа от красив пас. Слави Паскалев (73) си отбеляза автогол след остър пас на Роналдо. Ивелин Попов (75) също вкара на празна врата след добро подаване на Рикардиньо. През първото полувреме Рикардиньо и Роналдо удариха и двете странични крошета.

В 10-ата минута изстрелът на Роналдо с десния крак от добра позиция удари напречната греда. Левски беше осезаемо по-активният отбор, но играчите на Станимир Стоилов не реализираха нито една чиста възможност за гол. В 21-ата минута Ивелин Попов стреля към вратата от границата на наказателното поле. Опитният играч изпълни свободен удар, но му липсваше точност.

В 25-ата минута Рикардиньо овладя топката в наказателното поле и стреля. Този път топката се удари в десния стълб. В 31-ата минута Попов изпрати пас в коридор към Уелтън, който овладя топката и стреля с левия крак в далечния ъгъл. Топката премина на сантиметри от вратата.

В 36-ата минута Рикардиньо навлезе остро в наказателното поле, но не успя да насочи удара си към целта. След минута Калоян Петков трябваше да се намесва след удар с глава на Уелтън. Стражът на Витоша показа добър рефлекс. Последва нова намеса на вратаря на Витоша след удар с глава на Рикардиньо.

В края на първото полувреме за Левски бе отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле след удар на Ивелин Попов. Рикардиньо застана зад топката и я изпрати в противоположния ъгъл на вратаря.

В 49-ата минута Хосе Кордоба не успя да преодолее вратаря от отлична позиция. Защитникът стреля от няколко метра право в стража на Витоша. В 52-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля с глава в центъра на терена, успоредно на гол линията. Рикардиньо атакува топката, но се забави с изстрела и тя излезе в аут.

В 68-ата минута Левски вкара втория си гол. Велтон вкара с красив удар, който изненада вратаря на Витоша.

В 69-ата минута младият вратар на Левски Иван Андонов се намеси след удар на Димитров. В 73-ата минута сините вкараха третия си гол. Слави Паскалев си отбеляза автогол, след като Роналдо се удари в земята.

Левски продължи да търси голове и само след две минути сините вкараха четвъртия си гол. Негов автор беше Ивелин Попов, който вкара в празната врата след дълга топка от Рикардиньо.

ЛЕВСКИ – ВИТОША 4:0
1:0 Рикардиньо (45+1 д)
2:0 Велтон (68)
3:0 Слави Паскалев (73 т.)
4:0 Ивелин Попов (75)

Стартов състав:

ЛЕВСКИ: 13 Михайлов, 5 Ван дер Каап, 33 Кордоба, 22 Галчев, 6 Цунами, 20 Чандъров, 8 Краев, 10 Попов, 17 Велтон, 18 Роналдо, 9 Рикардиньо;

VITOSHA: 25. Петков, 22. Панчев, 27. 88. Ханчев, 10. Амзин, 77. Ванчев, 18. Петров, 94. Янакиев, 41. Христов, 11. Славков, 24. Димитров;

Тагове: Бистрица, Витоша, Левски София, Подбрани новини