ЦСКА-София изпусна дузпа на „Армията“ и се размина с две точки в битката за титлата.

БГ ФутболТОП НОВИНИ

ЦСКА-София и Локомотив (Пловдив) играха при резултат 1:1 в мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Дюкенс Нейсън откри резултата в 9-ата минута, преди Ерик Сорга да изравни в 41-ата минута. „Червените“ можеха да вземат трите точки в края на мача, но Юрген Матей пропусна дузпа в 87-ата минута.

Мачът беше много интересен, но решенията на главния съдия Драгомир Драганов и на мениджъра на VAR Георги Иванов направиха лошо впечатление. През първото полувреме те не отсъдиха очевидна дузпа за пловдивчани, когато Юга фаулира Илиев, но Иванов категорично отказа да каже на Драганов след видеопрегледа, че е трябвало да посочи 11-метровия наказателен удар.

През второто полувреме обаче съдиите също не отсъдиха дузпа за домакините, тъй като Де Нойер беше задържан за рамото при навлизането си в наказателното поле.

Иначе „червените“ започнаха мача без Шагоян и Чопов, който влезе като един от 11-те в предишния мач от първенството срещу Септември, но сега остана на пейката. Отсъстваше и Иван Турицов, който бе контузен.

Гостите не можеха да разчитат и на Томашич, който бе наказан.

„Червените“ излязоха в мача със специални фланелки, посветени на 3 март и освобождението на България от турско робство. Всеки от играчите изведе по едно дете, което развя националния трикольор.

ЦСКА-София откри резултата при първата си възможност в 9-ата минута. Линдсет фаулира Павлов пред наказателното поле на гостите, а след рикошет топката попадна в Нейсън, който с мощен удар от десет метра в горния десен ъгъл не остави шансове на Хоркас – 1:0.

В 16-ата минута Илиев завърши добра комбинация от три гола за смърфовете, но Бусато нямаше проблем да улови удара на капитана на черно-белите. Пет минути по-късно Назон се озова в офанзива при подаване на топката напред, това изненада защитата на гостите и таранът стреля от малък ъгъл, но Хоркас изби топката в корнер.

В 25-ата минута Локомотив като по чудо изравни след фаул на Маркиньос в средата на терена, но двама играчи на гостите се измъкнаха с топката.

Домакините отговориха с чист гол само 120 секунди по-късно след ситуация в пловдивската врата. Де Нойер отново се откъсна отляво и направи отличен пас към Назон, който стреля в предни позиции към Хоркас, но стражът спаси.

В 36-ата минута Локо можеше да получи дузпа за фаул на Юха срещу Илиев, но съдията Драгомир Драганов не отсъди дузпа, а ВАР Георги Иванов не посочи грешката му и играта продължи.

В 41-ата минута Илиев се възползва от грешка на защитата на червените при подаването на топката, нахлу в наказателното поле, намери Сорга и естонецът, изпреварил Матей, отбеляза. Първоначално съдията отсъди нарушение, но след проверка с VAR голът беше признат, тъй като капитанът на домакините беше на една линия с автора на гола.

В 52-ата минута Де Нойер нахлу в наказателното поле и стреля, но Горкас спаси. След това холандецът нанесе нов удар. При тази ситуация защитникът на червените беше задържан за рамото от противник. Този път съдията по VAR Георги Иванов извика главния съдия Драганов да разгледа ситуацията, но другият съдия реши, че няма нарушение за дузпа.

В 74-ата минута домакините имаха още една чудесна възможност да отбележат втори гол. Линдест изпълни корнер, Гарсес отклони с глава и Джеферсон от 6-7 метра стреля над напречната греда на празна врата. Пет минути по-късно Назон се пребори добре и от трудна позиция стреля в мрежата.

В 87-ата минута червените получиха дузпа за фаул на Паскалев срещу Гарсес. Матей застана зад топката и я изстреля в десния стълб.

Секунди по-късно Локомотив можеше да осъществи пълен обрат, но ударът на техен играч мина встрани от вратата.

След равенството ЦСКА-София е на четири точки пред втория Лудогорец, но утре играе срещу Пирин и ако спечели този мач, ще се доближи до червените.

ЦСКА – СОФИЯ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:1

1:0 Дюкенс Нейсън 9
1:1 Ерик Сорга 41

ЦСКА СРЕЩУ СОФИЯ: 1. Бусато 21. Юга 6. Петров, 2. Матей, 5. Де Ноойер, 10. Гарсес, 3. Джеферсън, 7. Линдсет, 26. Марселино, 14. Хайнц, 9. Назон

LOKOMOTIV (PLOVDIV): 23. 5. Павлов, 20. Петрович, 4. Паскалев, 13. Матеус, 7. Дион, 34. Витанов, 15. Зебли, 10. Маркес, 14. Илиев, 9. Sorga

Тагове: Локомотив Пловдив, Подбрани новини, ЦСКА София

Арсенал запазва преднината си пред Манчестър Сити след драматична развръзка в 97-ата минута