Меси дебютира за Интер в Маями и вкарва победния гол в последната минута

Лионел Меси изигра първия си мач за новия си клуб Интер Маями и отбеляза победния гол срещу мексиканския Крус Асул. Аржентинската суперзвезда вкара гол от пряк свободен удар в добавеното време, с което донесе победата на отбора с 2:1. Ударът на Меси беше напълно безапелационен, а след като топката попадна в мрежата, зрителите изпаднаха в екстаз.

Както се очакваше, бившият ас на Барселона и Пари Сен Жермен не беше сред играчите. Старши треньорът Херардо Мартино го въведе в игра малко след началото на второто полувреме заедно със Серхио Бускетс, а появата на двете звезди бе приветствана от трибуните от знаменитости като Дейвид Бекъм, Леброн Джеймс, Серена Уилямс и Ким Кардашиян.

Меси получи капитанската лента от ДеАндре Йедлин, известен в Европа с изявите си за Нюкасъл и Галатасарай. В този момент Интер Маями водеше с 1:0 след гол на финландеца Робърт Тейлър в 44-ата минута, но в средата на второто полувреме гостите успяха да изравнят благодарение на гол на Уриел Антуна.

Мачът вървеше към равенство, въпреки че и двата отбора не спираха да атакуват в преследване на трите точки. Няколко секунди след края на редовното време Меси беше фаулиран на границата на наказателното поле, след което насочи топката над стената по перфектен начин, като не остави никакъв шанс на мексиканския вратар Андрес Гудиньо.

Благодарение на тази победа Интер Маями оглави класирането в група 10 на Купата на лигата. Меси и компания ще изиграят следващия си мач на 26 юли срещу Атланта Юнайтед.

„Беше важно да започнем добре и да зарадваме феновете. Имах последния шанс да вкарам гол и той се получи. Посвещавам тази победа на моя съотборник Иън Фрей, който е контузен. Той вече претърпя две сериозни контузии и днес отново нямаше късмет“, заяви Меси след мача.

Тагове: Интер Маями, Крус Асул, Леонол Меси