Манчестър Сити не оставя съмнение кой е най-добрият отбор в Англия

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Манчестър Сити се доближи до нова титла в Англия след победа с 4:1 над Арсенал в битката за първото място. Артилеристите трябва да са доволни, че си тръгнаха от „Етихад“ с този резултат, тъй като бяха напълно превъзхождани. Кевин Де Бройне беше навсякъде. Белгиецът се отчете с два гола и асистенция. Ман Сити постигна осмата си поредна победа над Арсенал във всички състезания. След днешния успех тимът на Гуардиола е на две точки от лидера, но е изиграл два мача по-малко.

Де Бройне откри резултата в седмата минута и вкара още едно попадение в 54-ата минута. В самия край на първото полувреме Джон Стоунс вкара втория си гол в мача. Малко преди края Роб Холдинг вкара почетен гол за лондончани. Ерлинг Холанд даде две асистенции за гола на Де Бройне, а след това вкара и в добавеното време.

Отборът на Пеп Гуардиола започна доста агресивно и използвайки висока преса, създаде проблеми на своите съперници още от самото начало. Гостите изпитваха големи затруднения при изнасянето на топката, което водеше до грешки. Във втората минута „гражданите“ отсъдиха дузпа, а в третата минута и много по-сериозна такава. След това Рамсдам се намеси по лош начин след подаване от страна на Грийлиш. Последва сблъсък между Де Бройне и Парти. Съдията призна, че е имало фаул от страна на Арсенал и можеше да посочи бялата точка.

„Артилеристите“ успяха да направят атака и тя беше добра, но не се стигна до удари. В седмата минута обаче защитата им беше смазана. Холандецът достави топката и изведе Де Бройне, който напредна и стреля в близкия ъгъл на вратата на Рамсдейл, изненадвайки стража и Ман Сити поведе.

След гола домакините имаха пълно предимство, въпреки че на моменти позволяваха на съперника си да владее повече топката. Отборът на Гуардиола умишлено забави темпото, но контролираше събитията на терена и търсеше пролуки в защитата на лондончани и ги намираше. В 22-ата минута Бернардо Силва се озова на изгодна позиция, но ударът му бе безпроблемен от Рамсдейл.

В 26-ата минута Кевин Де Бройне беше много близо до втори гол. Както и при първия гол, холандецът изведе белгиеца напред един на един с вратаря. Двама защитници го настигнаха и той финтира и се подготви за удар, но Бен Уайт се намеси блестящо и блокира удара. Секунди по-късно Холанд се промъкна между двама защитници и стреля, но Рамсдейл направи отлично спасяване.

Вратарят на Арсенал имаше много работа и се справи със следващия опит на Холанд. Норвежецът беше възпрепятстван от Грийлиш и нанесе удар от малък ъгъл. В 35-ата минута артилеристите имаха една от редките си възможности. Партей нанесе добър удар, но топката мина покрай левия стълб на Едерсон. В ответната атака Холандия отново се измъкна от гола. Бърза атака на домакините бе завършена с удар към вратата, който премина на сантиметри от напречната греда.

Отборът на Артета бе държан на ръба и само Рамсдейл и късметът оставиха Ман Сити напред само с един гол. Превъзходството на „гражданите“ беше огромно и шансовете пред вратата на гостите следваха един след друг. В 41-ата минута Холанд получи най-добрия си шанс от началото на мача. Гюндоган се откъсна от Парти в наказателното поле и насочи топката към норвежеца. И този път блестяща намеса на вратаря на Арсенал му попречи да вкара топката в мрежата.

Ситуацията за гостите се влоши в самия край на първото полувреме. Прекрасен удар на Де Бройне беше избит и Джон Стоунс с глава прати топката в мрежата. Първоначално имаше флаг за засада, но VAR показа, че ударът е бил обикновен и Сити поведе с два гола.

Интригата, която все още оставаше в мача, можеше да приключи 20 секунди след началото на второто полувреме. Прекрасна комбинация изпрати топката в наказателното поле на Де Бройне. Белгиецът се размина с топката при опита си за удар от въздуха. След почивката доминацията на Ман Сити продължи. В 53-ата минута холандецът направи нова грешка, когато бе изведен един на един с Рамсдейл. Вратарят отново успя да го спре, като отрази удара с крак.

Секунди по-късно Холанд отговори с втория си пропуск в мача. Той намери Де Бройне, който прати топката в мрежата. Това попадение сложи край на останалите надежди на Арсенал, въпреки че малко по-късно гостите все пак стигнаха до опасна ситуация пред Едерсон.

„Гражданите“ забавиха темпото, което позволи на отбора на Артета да играе с топката. На няколко пъти нервите на гостите не издържаха, което доведе до сблъсъци. Четири минути преди края лондончани получиха почетен гол – въпрос на ръце на Холдинг. Холандецът имаше време да прати топката в мрежата, както не е имало и ден преди това. В добавеното време норвежецът вкара своя гол номер 49 за сезона.

Тагове: Арсенал, Манчестър Сити, Подбрани новини

Защитникът решава изхода на Дерби д’Италия и класира Интер за финала на Копа Италия
Признание: обявиха Пламен Андреев за №1 в света по този показател