Карагарен и компания удрят Ботев (Пловдив), ЦСКА 1948 заема трето място

БГ ФутболТОП НОВИНИ

ЦСКА 1948 игра с огън, но победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Светослав Диков (1) отбеляза гол за домакините, а Бирсент Карагарен (44) допринесе с дубъл. В оставащото време до края на мача Абдулайе Траоре (90+2) подпечата изоставането на „канарчетата“. „Червените“ имаха силно първо полувреме и по-слабо второ, в което дори рискуваха да намалят преднината си от два гола.

Още в 16-ата секунда домакините поведоха след груба грешка в защитата на Ботев. Стив Фуртадо намери Светослав Диков зад гърба на защитник, който бе шокиран. Нападателят овладя топката, заобиколи защитника на Ханкич и отбеляза.

В 17-ата минута Парвиз Умарбаев стреля в далечния ъгъл на вратата, а Хидает Ханкич с добър шут парира удара в ъгъла. От корнера Светослав Диков надбяга всички в наказателното поле, но удари с глава право в горната греда.

В 42-ата минута Умарбаев насочи топката с глава към Елитон, но ударът му мина малко над напречната греда.

Минута преди края на първото полувреме ЦСКА 1948 получи втори гол, който бе отбелязан от бившия играч на Локомотив (Пловдив) Бирсент Карагарен. Голът падна, след като вратарят на Ханкич се намеси след удар на Георги Русев от границата на наказателното поле. За съжаление на стража на Ботев топката попадна директно в Карагарен, който нямаше проблеми да я вкара в мрежата.

В 53-ата минута Уме Емануел се опита да отправи първия удар на Ботев към вратата на ЦСКА 1948. Ударът беше толкова неточен, че топката излезе в аут. В 60-ата минута Красиян Колев направи пас към Антоан Бароан, който от границата на наказателното поле насочи топката към Даниел Наумов. Вратарят на домакините беше на добра позиция, за да парира удара.

ЦСКА 1948 веднага погледна напред, където ударът на Педриньо беше блокиран. В 71-ата минута Сидкей сложи тялото си на пътя на топката след опасен удар на Траоре. Пет минути по-късно Траоре отново опита късмета си. Този път той изпрати топката в ръцете на Данаил Наумов с удар от въздуха.

В 89-ата минута Ханкич отличи коварен удар на Радослав Кирилов, който бе насочен точно под напречната греда. Всичко можеше да бъде решено в 90-ата минута благодарение на Ивайло Чочев, който получи пас от Светослав Диков. Ханджийски не беше на гол линията, но полузащитникът на ЦСКА 1948 удари защитник. Това можеше да доведе до катастрофа. Във втората минута на добавеното време ниският удар на Абдулайе Траоре в ъгъла прониза вратата на Наумов.

Веднага след това попадение друг удар на Траоре премина в опасна близост до вратата.

ЦСКА 1948 – БОТЕВ ПЛОВДИВ 2:1
1:0 Светослав Диков (1)
2:0 Бирсент Карагарен (44)
2:1 Абдулайе Траоре (90+2)

ЦСКА 1948: 29 Данаил Наумов, 19 Стив Фуртадо, 14 Хелитон, 87 Симеон Петров, 16 Сидкей, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 10 Георги Русев, 11 Бирсент Карагарен, 8 Педриньо, 55 Светослав Диков
Треньор: Тодор Янчев

Дъно: 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генов, 44 Роберто Панчец, 17 Николай Минков, 6 Дилън Мартенс, 15 Джеймс Ето’о, 21 Точуку Ннади, 24 Яспер ван Хертам, 31 Умех Емануел, 11 Антоан Барожан
Треньор: Бруно Балтазар.