Късен гол и дузпа донесоха на Арсенал „Къмюнити Шийлд“

Световен ФутболТОП НОВИНИФутбол

Арсенал започна новия сезон с трофей. „Артилеристите“ победиха Манчестър Сити с дузпи и спечелиха „Къмюнити Шийлд“ за 17-и път в историята си. Мачът завърши 1:1 в редовното време. Резервата Коул Палмър вкара красив гол в 77-ата минута, а друга резерва Леандро Тросар изравни резултата в добавеното време. Де Бройне и Родри пропуснаха при дузпите, докато всички лондончани получиха точки.

Новите играчи на Арсенал Деклан Райс, Юриен Тимбер и Кай Хаверц влязоха в стартовия състав и направиха своя дебют за отбора. Германецът започна мача на ръба на атаката и пропусна две от най-добрите възможности през първото полувреме. Матео Ковачич направи своя дебют за „гражданите“, а Кевин Де Бройне се появи в стартовия състав през второто полувреме.

Отборът от Манчестър се бори за Щита на Кумунити за пети път през последните шест години. Отборът загуби последните два двубоя, а за последно спечели трофея през 2019 г. „Гражданите“ са печелили турнира шест пъти, докато Арсенал го е печелил 16 пъти, за последно през 2020 г.

Тагове: Арсенал, Къмюнити Шийлд