ЦСКА-София завършва редовния сезон, Назон прави хеттрик

БГ ФутболТОП НОВИНИ

ЦСКА – София разгроми Ботев (Враца) с 5:1 в последен двубой от редовния сезон в efbet Лига. С хеттрик се отличи Дюкенс Назон (21, 53, 75). Преди това Иван Турицов откри резултата след точно изпълнена дузпа в 15-ата минута, а Мено Кох вкара в 52-ата. Браян Мендоса реализира почетно за врачани в 58-ата минута.

Мачът се игра при празни трибуни на стадион „Българска армия“, тъй като червените изтърпяваха наказание.

Домакините бяха без някои от ключовите си играчи. Евтимов замени Бусато, който беше наказан. Капитанът Матей също отпадна за този и за следващия мач срещу Черно море. Де Нойер остана на резервната скамейка, а Юга бе оставен извън групата за втори пореден мач.

Червените имаха възможност да отбележат гол още в петата минута. След изпълнение на корнер и последвало разбъркване Назон стреля отдясно в наказателното поле на съперника. Таран стреля по диагонала, но ударът му мина встрани.

След четвърт час игра ЦСКА-София поведе в резултата. Автор на попадението беше Турицов, който вкара от дузпа за 11-и път и запази 100-процентовото си положение от бялата точка. За фаул бе зачетен контакт между Фераресо и Гарсес, а съдията Валентин Железов прецени, че той е достатъчен, за да накаже врачани.

Само шест минути по-късно червените убиха интригата с втори гол. Хайнц подаде за Линдсет, който нанесе акробатичен удар от десет метра. Костов стреля встрани от десния стълб, но топката попадна в непокрития Нейсън, който я вкара в празната врата за 2:0.

В 27-ата минута Ботев можеше да вкара гол след фаул срещу Переа. Евтимов обаче внимаваше да отклони топката с глава, точно толкова, че тя да не влетя в мрежата, а да улучи напречната греда в корнер.

В 44-ата минута Хайнц направи 30-метров пробив през центъра на терена, залъга защитник в зелено и стреля мощно, но Костов изчисти топката.

Шест минути след почивката Назон овладя топката в наказателното поле на гостите, майсторски се завъртя на 90 градуса и стреля по земя, но Костов показа рефлекс и изби топката.

Минута по-късно, в рамките на няколко секунди, ЦСКА-София вкара още два гола. Първо Кох вкара с глава след изпълнение на ъглов удар от страна на Хайнц.

В 53-ата минута защитник на Враца направи неудобен пас назад, Гарсес овладя топката и стреля в упор в Костов. Вратарят отби топката, но Назон си отбеляза автогол, за да направи резултата 4:0.
В 58-ата минута Ботев вкара един гол благодарение на усилията на Мендоса. Той получи пас от Барбоса и с диагонален удар по земя изведе Евтимов напред.

В този момент от мача и двамата треньори направиха множество смени, които не оказаха влияние върху играта. Домакините продължиха да създават шансове и при един от тях, четвърт час преди края на редовното време, Назон оформи своя хеттрик. Той получи пас от Линдсет и с премерен удар в целта не остави шансове на Костов.

По този начин преди началото на плейофите играчите на Саша Илич отново се доближиха на една точка от лидера Лудогорец, а във втория кръг ще трябва да се изправят срещу разградските „железничари“. Преди това ЦСКА София ще се изправи срещу Черно море.
Отборът от Враца, който претърпя третото си поражение за сезона с голяма разлика, след мачовете срещу Лудогорец (1:8) и Ботев (0:6), се намира в последната шестица, където ще се бори да запази мястото си в елита.
TSCA SOFIA – BOTEV (VRAKA) 5:1
1:0 Иван Турицов 15 г.
2:0 Дюкенс Нейсън 21
3:0 Мено Кох 52
4:0 Дюкенс Назон 53
4:1 Брайън Мендоса 58
5:1 Дюкенс Назон 75

Тагове: Ботев, Подбрани новини, ЦСКА София