Любо Пенев и Хебър попаднаха в звездната селекция на ЦСКА – София

EFBET лигаБГ ФутболТОП НОВИНИ

Фалстарт на ЦСКА – София в новото първенство след равенство 0:0 с Хебър в мач от първия кръг на EFbet Лига, който се проведе в Пазарджик.

През първото полувреме „червените“ създадоха няколко положения, но Папазов и Хайнц не реализираха. След почивката Илич пусна звездите си Фаетон и Естрада, но защитата на домакините се справи с атаките им.

Само един от новодошлите бе сред 11-те гости и това бе левият бек Санянг. Илич гласува доверие на трима млади футболисти – Дончев, Петров и Папазов. На резервната скамейка останаха Кордова, Естрада и Фаетон, които пристигнаха със звезден статус.

От първата минута за Хебър излезе 18-годишният Николас Пенев, син на старши треньора Любослав Пенев, който поведе атаката на „зелените“.

Първата по-опасна ситуация се разкри пред вратата на домакините. Двата отбора си размениха по няколко грешни подавания в 5-ата минута пред наказателното поле на Хебър. След тях „червените“ овладяха, Шагоян намери Хайнц, а норвежецът веднага стреля от границата на наказателното поле, но извън границите.

В 12-ата минута Дончев намери Папазов, който не бе покрит, но не уцели добре топката и не стигна до вратата на пазарджиклии. Девет минути по-късно гостите се обединиха в наказателното поле на съперника, а Хайнц завърши атаката, но ударът му от десетина метра не успя и излезе в корнер след рикошет.

В 25-ата минута активният по десния фланг Дончев центрира страхотно към Папазов, който се извиси над Марин и стреля с глава, но Дебърлиев показа добър рефлекс и се плонжира.

В 41-ата минута защитата на Хебър не успя да се справи с наглед лесно центриране и отиде на крака на Юге, който отправи опасен удар от двайсетина метра, но не уцели дясната греда.

На почивката Илич направи една смяна. Шагоян беше заменен от най-скъпата покупка на лятото – Phaeton.

В 55-ата минута Папазов бе изведен отляво в наказателното поле на съперника, а младокът центрира остро, което се оказа опасен удар и топката премина встрани. Само 180 секунди по-късно Фотон овладя подаването на Петров, насочи се към мрежата и стреля силно, но встрани от целта.

След час игра Любо Пенев извади сина си и го замени с Кабов. В 67-ата минута Илич направи тройна смяна – Линдсет, Петров и Папазов излязоха на сметката на Шопов, Кох и Естрада.

Четвърт час преди края на мача Хебър поиска дузпа след сблъсък между Николов и Кох. Реферът не отсъди, тъй като ударът на защитника беше твърде лек.

В 77-ата минута Естрада овладя паса в тъч и от трудна позиция стреля към Фаетон, който стреля челно от 7-8 метра, но беше слаб и Дебърлиев го улови.

До края на мача Хебър изненадващо изведе играта на по-предни позиции, но не по най-добрия начин разви две-три опасни контраатаки, но се представи безупречно в защита срещу звездните покупки на ЦСКА – София и заслужено спечели точка срещу един от основните претенденти за титлата.

Тагове: Хебър, ЦСКА, ЦСКА София

Илич: проблемът си е наш, няма да се оплаквам, в България никой мач не е лесен