Рашфорд прекъсна серията от загуби на Ман Юнайтед и върна „червените дяволи“ в топ 4

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Манчестър Юнайтед прекъсна негативната си серия от три поредни мача без победа или гол във Висшата лига с победа с 1:0 над Брентфорд на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ тотално надиграха своя съперник, който по-рано през сезона ги бе разгромил с 4:0 в Лондон, но стигна до един гол. Маркъс Рашфорд го реализира в 27-ата минута. Благодарение на този успех Манчестър Юнайтед се завърна в челната четворка със същия брой точки като Нюкасъл и с три повече от Тотнъм, който има и един мач повече. За Брентфорд това беше едва второто поражение в последните им 17 мача в лигата.

Ерик тен Хейг направи само една промяна в сравнение с мача срещу Нюкасъл, който отборът му загуби с 0:2. Джейдън Санчо се завърна в стартовия състав за сметка на Уут Вегхорст, който остана на пейката. Това означаваше, че Маркъс Рашфорд трябваше да действа в предни позиции в атаката на домакините.

От друга страна, Мадс Рорслев влезе на мястото на Аарон Хики за Брентфорд.

Мачът започна със силен натиск на Манчестър Юнайтед, който доведе до четири корнера към вратата на Райо през първите 11 минути. Защитниците на Брентфорд обаче се справиха с това и не позволиха на домакините нито един точен удар през този период.

В 21-ата минута „червените дяволи“ създадоха първата си реална възможност. Фернандес направи диагонален пас към Далот, който освободи Антъни отдясно. Бразилецът върна топката с воле в наказателното поле, след което МакТоми нанесе мощен удар от 17 метра, който премина на сантиметри над напречната греда. Скоро след това Антъни стреля в далечния ъгъл от подобно разстояние, но топката не попадна в целта.

В 27-ата минута поредният ъглов удар беше изчистен от защитник на гостите, но топката попадна в Антъни, който отново я насочи в наказателното поле. Забитцер изчисти топката и Рашфорд я насочи във въздуха от границата на наказателното поле, вкарвайки 28-ия си гол за сезона.

До почивката домакините продължиха да доминират напълно. Антъни нанесе още два опасни, но неточни удара, а Рая спаси удар на Рашфорд. Преди почивката Брентфорд така и не направи нищо интересно в атака. Тони нанесе първия си удар във вратата едва в добавеното време на първото полувреме, но топката премина над напречната греда.

В началото на второто полувреме пропуснат удар на Де Хеа не доведе до гол. Испанецът нямаше време да постави крак върху топката, Тони бързо скъси дистанцията до него и Де Хеа удари топката в тялото. За щастие на вратаря топката рикошира встрани.

В 56-ата минута на Рашфорд не му достигнаха сантиметри, за да засече подаването на Антони от далечната греда и да удвои преднината на домакините.

Брентфорд започна да се опитва да атакува по-опасно. В 68-ата минута резервата Шейд комбинира добре с Тони, който го изведе един на един с Де Хеа. Испанецът спаси, а след това германецът се нахвърли върху вратаря, който се нуждаеше от медицинска помощ след сблъсъка.

Към края на мача Юнайтед започна да действа малко по-предпазливо, но и Брентфорд не успя да създаде повече шансове.

Манчестър Юнайтед 1:0 Бентфорд

Тагове: Бентфорд, Манчестър Юнайтед, Подбрани новини

Сираков уволни Ивайло Ивков
Гол от дузпа в 117-ата минута превръща ЦСКА 1948 в последния полуфиналист за Купата