Невероятна победа за Реал Мадрид, Ливърпул остава далеч от чудото

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Реал Мадрид победи Ливърпул в осмия мач от Шампионската лига по очакван начин. След като спечелиха с 5:2 в първия мач на „Анфийлд“, играчите на Карло Анчелоти спечелиха с 1:0 в реванша и предотвратиха драмата, която съпътстваше похода на отбора към трофея през миналия сезон. Карим Бензема отбеляза гол в 79-ата минута след подаване на Винисиус.

Мачът на „Сантяго Бернабеу“ беше по-интересен преди полувремето, когато имаше много шансове и пред двете врати. През второто полувреме Ливърпул трябваше да се възползва от шансовете си, а Реал Мадрид имаше много възможности за контраатаки. Мадридчани се възползваха от една от тях и спечелиха юбилейния си 300-и мач в Шампионската лига.

Белите продължават да надиграват английския тим и са спечелили седем от последните осем мача между тези отбори, два от които бяха на финала на най-престижния клубен турнир. Нещо повече, кралският клуб е повеждал в 27 от 28-те случая, в които е печелил първия си мач навън. Единственото изключение е поражението от Аякс през 2019 г.

Тагове: Ливърпул, Подбрани новини, Реал Мадрид