Манчестър Юнайтед наказа Арсенал за грешките им

Манчестър Юнайтед стартира предсезонното си турне в Америка с победа над Арсенал с 2:0. Двата водещи клуба от Висшата лига изиграха интересен мач пред повече от 82 000 зрители в Ню Йорк, като възпитаниците на Ерик тен Хага постигнаха победата благодарение на головете на новия капитан Бруно Фернандес в 30-ата минута и на Джейдън Санчо в 37-ата минута.

Мачът на стадион „Метлайф“ започна с минимално закъснение. В средата на терена на Арсенал Деклан Райс правеше компания на Кай Хавертц и Мартин Йодегор, а в атака действаха Букайо Сака, Еди Нкетия и Габриел Мартинели. Жулиен Тимбер действаше по левия фланг на защитата. В полузащитата на Юнайтед действаха Мейсън Маунт и Коби Майну, централен нападател бе Джейдън Санчо, подпомаган от Антони, Бруно Фернандеш и Алехандро Гарначо.

„Червените дяволи“ можеха да поведат още в 6-ата минута, но Антъни не успя да се възползва от хитър пас на Фернандес. Арсенал отговори със силен, но неточен удар на Мартинели. Бразилецът реализира още един шанс в 12-ата минута. В тази част от мача пресата на „балерините“ работеше добре, но с напредването на времето играчите на Манчестър Юнайтед все по-успешно владееха топката.

„Червените дяволи“ можеха да поведат още в 6-ата минута, но Антони не успя да се възползва от хитър пас на Фернандес. Арсенал отговори със силен, но неточен удар на Мартинели. Бразилецът реализира още един шанс в 12-ата минута. В тази част от мача пресата на „топчиите“ работеше добре, но с напредването на времето играчите на Манчестър Юнайтед все по-успешно владееха топката.

В 30-ата минута Райс направи грешка, Бруно Фернандеш напредна и нанесе силен удар. Аарон Рамсдейл докосна топката, но не достатъчно, за да я отклони от пътя на мрежата. Малко по-късно Нкетия не успя да изравни и в 37-ата минута Юнайтед удвои преднината си. Този път виновник за попадението беше Габриел. Той подаде топката към Санчо, който удари напречната греда и не остави шансове на Рамсдейл. В края на полувремето грубо влизане на Лисандро Мартинес в краката на Сака предизвика напрежение между играчите на двата отбора, но аржентинецът получи само картон.

На полувремето Артета замени Такехиро Томиасу с Кийрън Тиърни, а в състава на “ Тен Хаг“ имаше 10 промени, сред които Хари Магуайър, Виктор Линдельоф, Маркъс Рашфорд, Кристиан Ериксен, Амад Диало, Каземиро, Диого Далот, Брендън Уилямс, Скот Мактоминей и Омари Форсън. В 52-ата минута Йодегор намери Нкетия, но ударът му мина встрани от вратата. Новите попълнения от Лондон Райс и Тимбър скоро бяха заменени от Томас Партей и Бен Уайт.

Темпото на игра постепенно спадаше, но в 64-ата минута Манчестър Юнайтед по чудо не успя да вкара трети гол. Рашфорд обаче го направи с големи затруднения, като не уцели целта от няколко метра. В ответната атака Хаверц стреля неточно, а най-доброто решение щеше да бъде пас към Нкетия. В 69-ата минута стражът на Юнайтед Том Хийтън парира удара с глава на Габриел Жезус.

Последните няколко минути бяха равностойни, с изключение на един удар на Факундо Пелистри след поредната грешка в защитата на Арсенал. Според регламента и двата отбора трябваше да изпълнят дузпи, въпреки че резултатът не беше равен. Всичките петима изпълнители на Манчестър Юнайтед вкараха от бялата точка, а Фабио Виейра беше единственият пропуснал играч на Арсенал.

Тагове: Арсенал, Артета, Бруно Фернандес, Манчестър Юнайтед

Шкупи се надява да спечели повече от 60 000 лева от феновете на Левски, броят на билетите и цените са обявени