Гол от дузпа в 117-ата минута превръща ЦСКА 1948 в последния полуфиналист за Купата

БГ ФутболТОП НОВИНИ

ЦСКА 1948 е последният полуфиналист в турнира за Купата на Сезам в България. „Червените“ победиха Арда в предишния кръг на състезанието благодарение на гол от дузпа в 117-ата минута. Следващите 90 минути не донесоха победител и мачът завърши 0:0. Мачът стигна до дузпи, но в 117-ата минута гостите получиха право да изпълнят наказателен удар след сигнал от ВАР, който бе реализиран от Педриньо и по този начин донесе ценен успех на отбора на Тодор Янчев.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до дузпи, тъй като мачът до голяма степен беше равностоен, а по-чистите положения в редовното време бяха в тяхна полза. Още повече, че наказателният удар на играчите на Александър Тунчев беше отменен от видеоасистента. От друга страна, гостите се възползваха от импулса си и си осигуриха важна победа по пътя към трофея.

По този начин ЦСКА 1948 се присъедини към Лудогорец, Локомотив (София) и Черно море във финалната четворка на състезанието. Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен утре преди обяд.

Мачът започна плавно, като в началните минути нямаше чисти шансове пред нито една от двете врати. Първата по-интересна ситуация се случи в 21-ата минута, когато Светослав Ковачев навлезе в наказателното поле и нанесе силен удар с левия крак, но топката мина покрай напречната греда на Наумов.

До края на първото полувреме играта остана равностойна, но в края на полувремето домакините отново бяха по-близо до превземането на вратата. Деян Лозев подаде от десния фланг към Преслав Боруков, който обаче не успя да вкара топката във вратата на Наумов и стражът успя да докосне топката и да я изнесе от опасната зона.

В началото на второто полувреме Арда отново беше близо до отбелязването на гол. Грешка на Парвиз Умарбаев и последвалият опит на Джонатан да избие с крак Абубакар Тунгару се превърнаха в пас към Преслав Боруков, който не успя да изчисти пред Наумов.

В 55-ата минута съдията Валентин Железов отсъди дузпа в полза на домакините. Умар Сако насочи топката с глава в ръката на Сидкли. След проверка на VAR обаче съдията отмени отсъждането си.

Последваха още предпазливи минути и от двата отбора, без чисти шансове.

Едва в края на редовните 90 минути се стигна до вълнение и гостите бяха близо до това да получат ценен гол. Симеон Петров отклони топката от статично положение към Лазар Марин, който не успя да реализира от близка дистанция и вратарят Васил Симеонов спаси.

В допълнителното време двата отбора действаха предпазливо и сякаш се готвеха за дузпи. В 117-ата минута обаче се стигна до грешка при центриране на Педриньо в центъра на вратата на Милен Желев. Защитникът на домакините игра с ръка, докато се опитваше да контролира топката с гърди, и след проверка на VAR Железов посочи бялата точка. Бразилецът застана зад топката и стреля, въпреки че вратарят Симеонов хвана ъгъла, но не успя да отрази удара.

До края на мача Арда се опита да упражни натиск, за да изравни, но ЦСКА 1948 се защитаваше уверено и в крайна сметка празнуваше победата след последния съдийски сигнал.

АРДА 0-1 ЦСКА 1948
0:1 Педриньо (117д)

АРДА: 36. 8. Желев, 3.Сако, 24. Петков, 20. Лосев, 2. Цонев, 77. Юруков, 10. Ковачев, 99. Иванов, 7. Тунгара, 9. Боруков

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 2. Джонатан, 24. Марин, 87. Петров, 16. Сидклай, 28. Ценов, 39. Умарбаев, 8. Педриньо, 7. Топузов, 99. Кирилов, 25. Сердюк

Тагове: Арда, Подбрани новини, ЦСКА 1948

Рашфорд прекъсна серията от загуби на Ман Юнайтед и върна „червените дяволи“ в топ 4
Реал Мадрид унизи Барселона с резултат 4:0 на стадион ‘Камп Ноу’