Марек покори Лазур и направи мечтания старт във Втора лига

Отборът на Марек започна отлично участието си във Втора професионална лига. „Червените“ в първия кръг на първенството победиха „Черноморец“ (Бургас) с резултат 2:0. Головете за гостите от Дупница отбелязаха Христо Каймакански (27) и Даниел Гогов (45).

Първата интересна ситуация в мача възникна в 24-ата минута, когато домакините имаха добра атака, която завърши с опит за удар на Тодор Чаворски, но Румен Сандев се намеси отлично.

В 27-ата минута червените откриха резултата. Веселин Любомиров даде отличен пас към Христо Каймакански, който не остави на крачка стража на „акулите“. Последният защитник залъга Димитър Тодоров с удар от упор.

Малко по-късно Любомир Костов стреля от свободен удар, но право в ръцете на вратаря на домакините.

В последните секунди на първото полувреме Даниел Гогов вкара гол след майсторски изпълнен свободен удар.

Второто полувреме започна с добра възможност за Черноморец. Тодор Чаворски направи пас в наказателното поле към Данаил Иванов, който го засече с глава, но топката беше на сантиметри от вратата.

Последваха още няколко ситуации, но те не бяха достатъчно сериозни, за да се стигне дори до удар към вратата на Марек. В края на мача Филип Ангелов стреля от далечна дистанция, но топката мина на сантиметри от страничния стълб. Това беше последната интересна ситуация на стадион „Лазур“.

Тагове: Марек, Марек Дупница, Стадион Лазур, Черноморец, Черноморец Бургас