Нефтохимик победи ЦСКА в София, а полуфинал номер четири ще се играе утре

ВолейболТОП НОВИНИ

Вицешампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) върнаха интригата в полуфиналната серия с ЦСКА в efbet Суперволей.

Воденият от Атанас Петров тим, който спечели редовния сезон, победи „червените“ с 3:1 (20:25, 25:22, 25:21, 25:22) в третия мач между двата отбора, игран в столичната зала „Христо Ботев“ пред 400 зрители.

Поради това четвъртият мач между двата отбора ще се играе утре (16 април), от 18:00 часа.

ЦСКА води с 2:1 в полуфиналната серия.

ЦСКА на практика е без треньор, след като Александър Попов е наказан, а Ивайло Стефанов официално не фигурира като помощник-треньор.

Отборът на „червените“ на практика е воден от Александър Симеонов, който е капитан на отбора от терена.

Ивайло Стефанов беше на треньорската скамейка, а Александър Попов наблюдаваше мача от трибуната.

Старши треньорът на ЦСКА Александър Попов беше на трибуните, сред баскетболистите на ЦСКА, тъй като беше наказан за това, че не е ръководил този мач. Помощник-треньорът Ивайло Стефанов беше на резервната скамейка на червените.

Нефтохимик започна мача с преднина от 3:1. „Червените“ изравниха резултата – 5:5. Вицешампионите от Бургас отново излязоха напред – 7:5 след атака на Матей Михайлович. Тодор Костов се разписа в центъра и ЦСКА поведе с 10:9. С аса на Владимир Станков резултатът стана 11-9. Димитър Димитров направи резултата 13-11. Бургаските баскетболисти изравниха резултата – 15:15. Двоен „червен“ блок и „червените“ отново поведоха – 16:16. Аксел Трухчев удари десен страничен удар от Зона 2, за да изравни отново – 16:16. Тодор Костов докосна мрежата и вицешампионите поведоха в резултата – 18:16. Ивайло Стефанов поиска прекъсване за ЦСКА. Матей Михайлович се справи с блокадата – 19:17. Много мощна атака на Димитър Димитров от Зона 2 върна равенството – 19:19. Началният удар на Симеон Александров принуди Нефтохимик да сгреши и червените поведоха с 20:19. Атанас Петров поиска таймаут за Нефтохимик. Блокирана стрелба на Александър Симеонов направи резултата 21:19. Атанас Петров взе втория си таймаут за първото полувреме. Двойна стрелба на Иван Станев – 22:19. Ас на Симеон Александров – 23:19. Технична атака на Димитър Димитров изведе червените до геймбол – 24:20. Матей Михайлович удари фаул и ЦСКА спечели първата четвърт с 25:20.

В началото на втория гейм Нефтохимик поведе с 5:3. Ас на Александър Симеонов и геймът беше изравнен – 6:6. Чиста проверка на Ацел Трухчев, който направи резултата 7-6. Аксел Трухчев отбеляза откриващия гол – 8:7 в полза на ЦСКА. Симеон Александров атакува от дясната страна на зона 2 – 10:9. Блокът на Аксел Трухчев извежда бургазлии напред в резултата – 13:12. Блок на Матей Михалович направи резултата 14:13 в полза на ЦСКА. Единичен блок на Димитър Димитров спря атаката на Калоян Балабанов – 17:15. Тодор Димитров замени Калоян Балабанов и веднага спря атаката от Зона 4 – 16:17. Мощна диагонална атака на Матей Михайлович от Зона 2 – 17:17. Блокиране от страна на Матей Михайлович и още едно разиграване – 18:18. Изстрел от блокада на Димитър Димитров извежда ЦСКА напред – 19:18. Александър Симеонов реализира изстрел от аут, за да даде преднина на Нефтохимик – 20:19. Ивайло Стефанов поиска прекъсване за ЦСКА. Душан Лопар влезе в игра с мощен пробив в средата на терена – 22:20. Аксел Трухчев завърши дълго разиграване с блок от четвъртата зона – 23:20. Последва втори таймаут за червените в мача. Първото длъжностно лице Ивайло Иванов показа жълт картон на треньора на Нефтохимик Атанас Петров за невъздържано поведение. Аксел Трухчев атакува от дясната страна от зона 4 и игра с ръка на бургазлии – 24:21. Аксел Трухчев безкомпромисно атакува по диагонала от зона 2 и Нефтохимик спечели втория гейм – 25:22.

Третият гейм започна равностойно. Геймът беше равностоен до момента, в който резултатът беше 4:4. При резултат 6:4 бургазлии взеха инициативата в свои ръце. В следващата атака Аксел Трухчев удари невъзможна топка в защита и попадна в трибуните, но Тодор Костов я изпълни ефективно в средата при резултат 5:6. Петър Бъчваров замени Душан Лопар. Ас на Симеон Александров направи резултата равен при 7:7. Вицешампионите поведоха с 9:7, след като Тодор Костов направи грешка. Асът на Петър Бъчваров направи резултата 11:8. Димитър Димитров удари бекхенд, за да даде преднина на Нефтохимик с 12:9. Иван Михал спря блокиран удар на Тодор Димитров при 11:12. Калоян Балабанов замени Тодор Димитров за играчите на бургазлии. Тройна блокада спря атаката на Симеон Александров – 14:11. Делчо Раев замени Владимир Станков като асистент на „червените“. Димитър Димитров удари гмуркащо се подаване, 16:12 в полза на вицешампионите. Матей Михайлович нанесе мощен удар с десния крак от зона 2 – 17:13. С блок-аут на Аксел Трухчев резултатът стана 18:14. Нефтохимик води с 5 точки след мощна атака на Матей Михайлович – 19:14. Ново прекъсване за ЦСКА. Красимир Георгиев атакува от центъра – 22:18. При 18:23 Методи Ананиев заменя Симеон Александров за домакините. Бургазлии се активизираха и стигнаха до точка за мача при 24:19. Матей Михайлович атакува мощно на единичен блок от втора зона и Нефтохимик спечели третия гейм с 25:20.

Атака на Калоян Балабанов от четвърта зона даде на вицешампионите от Нефтохимик преднина от 4:1 в началото на четвъртия гейм. След това последваха 4 поредни точки на червените и 5-4 в полза на ЦСКА. Атанас Петров взе таймаут за Нефтохимик. Грешка в атака на Димитър Димитров даде преднина на бургазлии с 9-7. Димитър Димитров направи добра серия, с която изравни резултата при 9-9. ЦСКА излезе напред в резултата с 10-9. Атанас Петров поиска прекъсване за гостите. Иван Станев направи изстрел с една ръка в четвъртата зона, където Калоян Балабанов направи 11:11. Александър Симеонов изигра хитър блок-аут, за да изравни резултата при 13:13. Грешка в атака на Димитър Димитров и 17:14 в полза на Нефтохимик. Аксел Трухчев направи много технична атака при 18:14. Ивайло Стефанов поиска прекъсване за ЦСКА. Димитър Димитров имаше опит за стрелба в наказателното поле при резултат 14:19. Аксел Трухчев бе неудържим в атака – 20:15. Поредна грешка в атака на Димитър Димитров – 15:21. Матей Михайлович се представи успешно в атака – 23:19. Блок-аут на Симеон Александров намали разликата до 3 точки – 20:23. Ас на Симеон Александров – 21:23. Матей Михайлович изведе бургазлии напред в резултата – 24:21. Матей Михайлович преодоля блокадата на червените и Нефтохимик спечели четвъртия гейм с 25:22 и мачбол с 3:1.

Аксел Трухчев бе най-резултатен за Нефтохимик с 23 точки (1 лед, 61% ефективност в атака, 41% перфектно и 68% позитивно посрещане – +10).

Словенският диагонал Матей Михайлович добави 18 точки (41% ефективност в атака – +9).

Димитър Димитров не изигра най-добрия си мач, но стана водещ реализатор на ЦСКА с 18 точки (1 лед, 2 блока, 35% ефективност в атака – +2).

Симеон Александров добави 12 точки (4 аса, 1 блок, 37% ефективност в атака, 18% перфектно и 44% позитивно посрещане – +1).

Александър Симеонов (43% ефективност в атака, 36% перфектно и 71% позитивно посрещане – +6) и Тодор Костов (1 блок, 75% ефективност в атака – +8) добавиха по 10 точки.

Полуфинал 3 в НВЛ:

ЦСКА – НЕФТЕХМИК-2010 (БУРГАС) 1:3 (25:20, 22:25, 20:25, 22:25)
ЦСКА: Владимир Станков 2, Димитър Димитров 18, Александър Симеонов 10, Симеон Александров 12, Тодор Костов 10, Иван Михал 9 – Добромир Иванов-Либеро (Делчо Раев 1, Методи Ананиев, Красимир Митев).
Треньор.
НЕФТОХМИК: Иван Станев 1, Матей Михайлович 18, Аксел Трухчев 23, Калоян Балабанов 7, Душан Лопар 3, Красимир Георгиев 7 – Симеон Добрев-Либеро (Любослав Телкийски, Ивайло Лалов-Либеро, Тодор Димитров 1, Петър Бъчваров 5, Мариян Наков).
Старши треньор.

Жури: Ивайло Иванов, Любомир Сираков.

София, зала „Христо Ботев“.

400 зрители

Тагове: Подбрани новини

Ключов играч на Левски е отстранен за дербито с ЦСКА София
Венци Стефанов: Когато съдията свири нормално, всичко е различно! Не искам да гледам ЦСКА и Левски.