Ботев (Пловдив) победи Пирин в голово шоу в Благоевград, с хеттрик на Антоан Бароан

Ботев (Пловдив) спечели с 4:2 при гостуването си на Пирин (Благоевград) в 29-ия кръг на efbet Лига и записа първа победа от шест кръга насам. Двата отбора изиграха изключително интересен и атрактивен мач, който можеше да завърши в полза на всеки един от тях. Антоан Бароан обаче беше над всички, като отбеляза хеттрик (27′, 32′ и 74′). Именно французинът вкара първите два гола в мача, но след това автогол на Виктор Женева (44′) и отличен удар на Себраилс Макрекис (45′) изравниха резултата. В началните минути на второто полувреме Дюлгеров си отбеляза автогол (64′), след което нов гол на Бароан (74′) реши мача. Пирин също имаше своите шансове, но не успя да зарадва своя треньор Христо Янев, който днес празнува своя рожден ден.

Мачът започна с взаимен гол, като само няколко секунди след началото на срещата Самуел Акере достави опасно центриране от левия фланг, което наложи намесата на Янко Георгиев. В 5-ата минута Пирин организира първата си сериозна атака, когато Андрей Йорданов проби отляво и изпрати пас по земя към Кондраков. Кондраков отправи слаб удар, но Виктор Генев го насочи право към голлинията.

Последваха силни минути за Ботев, в които „канарчетата“ на няколко пъти се приближиха до водача. Първо Виктор Генев имаше шанс след корнер, а малко по-късно, в 11-ата минута, Бароан стреля добре от външната страна на наказателното поле, но в аут. Най-чистото положение в мача се случи в 16-ата минута, когато при една от атаките на Ботев Антоан Бароан нанесе директен удар от границата на наказателното поле, но топката се отклони в страничния стълб.

В 23-ата минута гостите организираха бърза контраатака, при която Акере напредна от левия фланг и подаде на Бароан. Нападателят остана сам срещу Георгиев, но този път не успя да се прицели и топката мина покрай страничния стълб. Няколко секунди по-късно Акере беше на сантиметри от топката след остър удар успоредно на голлинията.

Все пак 4 минути по-късно натискът на гостите бе категоричен и те заслужено поведоха. След центриране отдясно Янко Георгиев скочи и нанесе удар, но за негово нещастие топката попадна право в краката на Бароан. Този път острието на „канарчетата“ не сгреши и вкара в празната врата – 0:1.

В 32-ата минута положението стана още по-лошо за домакините, след като Макрескис спъна Акере в собственото си наказателно поле. Това логично накара главния съдия Драгомир Драганов да отсъди дузпа, която бе реализирана от Антоан Бароан. Французинът прати топката в ъгъла на противниковата врата, за да направи резултата 0:2.

След тези два гола Пирин пое инициативата и започна да атакува все повече и повече, опитвайки се да се върне в мача. Това се случи в 44-ата минута, когато Вячеслав Велев започна атаката си отдясно и се премести в центъра на терена. Николай Генов протегна крак с надеждата да изчисти топката, но за негово нещастие я прати в собствената си врата – 1:2.

Само няколко секунди по-късно резултатът вече беше изравнен. Много добра комбинация между играчите на Благоевград доведе до това, че Смоленски пое топката на гърди с гръб към вратата и я подаде на Макрескис с един удар. Полузащитникът на „зелените“ овладя топката, направи няколко грешни движения и с мощен удар от границата на наказателното поле вкара за 2:2.

В началните секунди на второто полувреме Ботев вкара третия си гол. След атака отдясно Бароан навлезе в наказателното поле и даде добър удар, който заблуди Георгиев – 2:3. Веднага след гола обаче беше отсъдена дузпа за Минков, който даде пас и така резултатът остана 2:2.

След тази ситуация обаче домакините организираха атака и спечелиха корнер. След ъгъла настъпи известно объркване в наказателното поле на „орлите“, когато Дилън Мертенс подхвърли нисък удар в мрежата. Топката се отклони от капитана на отбора Дюлгеров и влезе в мрежата на Пирин – 2:3.

След гола Пирин се втурна в атака и веднага организира нещо опасно. Данило Кондраков пресече отдясно, намери Мартин Смоленски и нападателят нанесе удар. Ударът му обаче беше блокиран от Самуил Супражен, а домакините веднага поискаха дузпа за игра с ръка. Докато те спореха обаче, играта продължи и Андрей Йорданов стреля от дистанция, Ханкич изби топката, а Тютюков опита удар с глава, но отново вратарят на пловдивчани улови топката.

След това играта беше спряна за около 5-6 минути, защото главният съдия провери на VAR първо червения картон за опасна игра на Кондраков срещу Ханкич, а след това и дузпата във вратата на Пирин. И в двата случая обаче той не записа нищо. Така орлетата останаха с 11 души на терена, но без наказателен удар.

В 74-ата минута Ботев сякаш сложи край на спора. След изпълнение на ъглов удар Андрей Йорданов не успя да изчисти топката и тя попадна в Бароан. Голмайсторът на канарчетата я получи добре и вкара третия си гол в мача – 2:4.

В 85-ата минута Тютюков стреля от близък ъгъл, но Ханкич улови. Почти веднага след това Кондраков нанесе удар от дистанция, но той беше неточен. До последния съдийски сигнал можеше да се каже, че мачът се доиграва и не се случва нищо интересно. Така Ботев си осигури важна победа.

Както се оказа, Ботев прекъсна серията си от шест поредни поражения и вече е на 10-о място с 32 точки. Следователно „канарчетата“ нямат шанс да се класират за плейофите за оставане в елита и ще играят в групата от 7-о до 10-о място. Пирин пък допусна четвърто поредно поражение и остава на 14-о място с 21 точки.

ПИРИН 2-4 БОТЕВ

0:1 Антоан Бароан (27)
0:2 Антоан Бароан (32) – г.
1:2 Виктор Джен (44) – авт.
2:2 Себраилс Макрекис (45)
2:3 Александър Дюлгеров (64 г.) – авт.
2:4 Антоан Бароян (74 г.)

Тагове: efbet лига, Ботев, Пирин(Благоевград), Подбрани новини