Локомотив (Пловдив) загря за официалните мачове с обрат срещу Марица

БГ Футбол

Локомотив (Пловдив) победи Марица в приятелски мач на Лаута, който беше последен и за двата отбора преди подновяването на първенствата в efbet Лига и Втора лига. „Смърфовете“ направиха пълен обрат и записаха успех с 2:1.

Мачът беше излъчен на живо по Sportal.bg. Веселин Марчев откри резултата за гостите в средата на първото полувреме, а Мартин Паскалев изравни в 38-ата минута. Педриньо вкара победния гол 120 секунди преди края на редовното време. В първия кръг от пролетния полусезон отборът на Александър Томаш приема Ботев (Враца), а Марица ще играе със Спартак (Плевен) в Пловдив.

В 10-ата минута Димитър Илиев се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му от въздуха мина над вратата. Скоро след това Илиев и Ерик Сорга се сработиха добре и последният беше много близо до откриване на резултата. Естонският нападател нанесе опасен удар от близка дистанция, но той не попадна в целта.

Играчите на Марица отговориха с удар на Маламов, но той премина покрай левия стълб на Илко Пиргов.

В средата на първото полувреме Валери Домовчийски даде отличен пас на Веселин Марчев, който излезе един на един с вратаря на „смърфовете“ и хладнокръвно го преодоля.

Няколко минути по-късно Марица имаше още една добра възможност за гол. Играчите на Никола Димитров организираха добра атака, при която Станислав Маламов бе поставен на отлична позиция, но се засуети, а защитата на „смърфовете“ се справи.

След по-малко от половин час игра Петър Атанасов стреля силно от малък ъгъл, но Пиргов внимаваше и отрази удара.

В следващите минути Денислав Александров, Димитър Илиев и Йосип Томашевич се опитаха да застрашат вратата на Илия Николов, но без успех.

В 38-ата минута Локомотив изравни резултата, след като Мартин Паскалев бе оставен непокрит в наказателното поле. Защитникът пресече пас на Бабакар Дион от десния фланг и насочи топката в долния ляв ъгъл.

След почивката гостите имаха първата си опасна ситуация. Станислав Маламов стреля извън наказателното поле, но Илко Пиргов без проблем улови топката.

В 54-ата минута Стефан Попов получи отличен пас от ЛОКО (ПД)  в наказателното поле, но ударът му беше напълно неточен.

Десет минути преди края на основното време Оляй Алиев падна в наказателното поле след съприкосновение с Джовани Трупе, но главният съдия беше категоричен, че няма причина да отсъди дузпа.

Скоро след това стражът на Марица действа много грамотно и пресече пас на Бабакар Дион, което със сигурност постави Пиратите в опасна позиция пред вратата.

В 88-ата минута Ивайло Димитров игра много добре по левия фланг, след което подаде в наказателното поле, където Педриньо засече топката във въздуха и донесе успеха на своя отбор.

ЛОКО (ПД) 2:1 MARICA

0:1 Веселин Марчев (23)
1:1 Мартин Паскалев (38)
2:1 Педриньо (88)

Локо (ПД): 1. 1. Матеус Силва, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 50 г. Йосип Томашевич, 34 г. Петър Витанов, 6. Христо Иванов, 19. Денислав Александров, 7. Babacar Dion, 14. Димитър Илиев, 9. Ерик Сорга;

86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 19. 23. Соломон Джеймс, 15 г. Кристиан Димитров, 24. Ифеани Давид, 10. Веселин Марчев, 90 г. Петър Атанасов, 21. Станислав Маламов, 17. Валериу Домовчийски.

Тагове: Локомотив София

Наско Сираков стартира План Б! Договаря се с НАП и започва да продава акции.