Тежко поражение прекрати борбата на ЦСКА – София в Европа

ЦСКА София загуби тежко от Сепси с 0:4 във втория квалификационен кръг на Конферентната лига, като по този начин приключи участието на българския вицешампион в европейските турнири през този сезон. Козмин Матей откри резултата с гол от дузпа в 19-ата минута, а в средата на второто полувреме ветеранът Аднан Аганович с удар от близко разстояние покачи на 2:0 в полза на Густаво Бусато. В 90-ата минута Роланд Варга оформи крайното 3:0. Малко след това Алими реализира дузпа, за да оформи крайния резултат.

Носителят на Купата на Румъния продължава да се изкачва нагоре в класирането с общ резултат 6-0 след два мача. „Червените“ бяха подкрепяни от солидна фенска маса, която не спря да пее и да ги подкрепя през целия мач, въпреки играта и негативния развой на срещата.

Те бяха изправени пред задачата да намалят разликата до два гола след поражението с 0:2 от армейците в първия мач. Това доведе до оставката на Саша Илич, който бе заменен от Нестор Ел Маестро.

Новият треньор направи една промяна в сравнение с мача срещу румънците преди седмица. ЦСКА-София отново игра във формация 3-5-2, но Сейни Санянг влезе като ляв защитник на мястото на Тибо Вион. В състава на Сепсис също имаше една промяна: Бранислав Нинай влезе на мястото на Аднан Аганович.

Тагове: Нестор Ел Маестро, Сепси, ЦСКА, ЦСКА София