Драматични сътресения в първите мачове от четвъртфиналите на Лига Европа

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Лига Европа се завръща тази вечер с първите мачове от четвъртфиналите на турнира. Всички мачове завършиха с резултати, които обещават голяма интрига в реванша след седмица.

Фейеноорд победи Рома с 1:0 в първия мач от програмата. Срещата в Ротердам беше повторение на миналогодишния финал на Конферентната лига, когато Вълците спечелиха с 1:0 в Тирана. Сега Фейеноорд постигна същия резултат. Матс Вейфер вкара единствения гол в 54-ата минута, а Лоренцо Пелегринин пропусна дузпа. Звездата на Рома Пауло Дибала се контузи преди началото на полувремето, а Тами Абрахам излезе през второто полувреме поради травма.

Манчестър Юнайтед, основният фаворит за трофея, имаше комфортна преднина на „Олд Трафорд“ срещу Севиля, но вкара два собствени гола, за да направи резултата 2:2. Марсел Забицер вкара два пъти за „червените дяволи“ преди края на полувремето. През второто полувреме Ерик тен Хаг смени някои от звездите на отбора и Севиля изглеждаше малко по-смела пред вратата на Давид де Хеа. Късметът също помогна на андалусийците, тъй като Тирел Малазия си отбеляза автогол в 84-ата минута, а Хари Магуайър направи същото в последните секунди.

Ювентус изигра слаб мач, но с малко шансове постигна минимален успех срещу Спортинг Лисабон с 1:0. Федерико Гати отбеляза гол в 73-ата минута за бианконерите. Гостите от Португалия могат да съжаляват за многото си пропуски, особено преди почивката. Вратарят на Юве Войчех Шчесни беше контузен, а резервата Матия Перин направи важно спасяване към края на мача.

Байер (Леверкузен) надигра Кралския съюз СВЮ, но стигна само до 1:1 на „БайАрена“. Младата звезда Флориан Вирц вкара за аспирините в 82-ата минута, а Виктор Бонифас вкара за гостите от Белгия в началото на второто полувреме.

Ответният мач ще се състои на 20 април.

Тагове: Байер (Леверкузен), Лига Европа, Манчестър Юнайтед, Подбрани новини, Фейеноорд, Ювентус

Легендата на Левски: треньор, който обича отбора си, не би могъл да направи това преди мача с ЦСКА