„Герена“ в екстаз след гол в 101-ата минута

Отборът на Левски достигна до третия предварителен кръг на конферентната лига! Това се случи, след като сините победиха северномакедонците от Шкупи във втория мач. Реваншът завърши 1:0 в полза на столичния тим, като Марин Петков отбеляза в 11-ата минута на десетминутното продължение. Така в 101-ата минута младокът вкара най-важния си гол за клуба в своя мач №101 за Левски. Както знаете, сините спечелиха първия мач с 2:0 и продължиха напред с общ резултат 3:0.

Следващата седмица „сините“ пътуват до Израел за домакинство на Апоел (Беер Шева), който днес направи равенство 1:1 при гостуването си на Панавежис и поведе с 2:1 в общия резултат. Първият мач ще се проведе на 10 август, а реваншът на Герена ще се състои на 17 август.

„Сините“, подкрепяни от препълнените трибуни, имаха инициативата в мача до 88-ата минута, но след разрива между феновете на отбора малко по-рано, който измести фокуса от терена, това можеше да струва скъпо на домакините, които пропуснаха два чисти шанса пред собствената си врата. За тяхно щастие Пламен Андреев спаси и двата, а в последната секунда на добавеното време младият Петков опази вратата си от удар на Илази от 20 метра. Мачът ще се запомни и със смяната на главния съдия Лионел Чуди в 73-ата минута поради контузия.

Селекционерът на отбора Николай Костов направи само една промяна в сравнение с мача в Скопие: контузеният Кристиан Димитров бе заменен от Роналдо, а Келиан ван дер Каап се завърна в центъра на защитата. Вратар – Пламен Андреев, защитници – Джереми Петрис, Ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами. За триото Роналдо, Уелтън и Рикардиньо играха капитанът Андриан Краев, Асен Митков и Джавад Ел Джемили.

Треньорът на гостите Джихат Арслан направи четири промени в сравнение с първия мач, като пусна в стартовия състав крилата Шехи и Воша, плеймейкъра Али и нападателя Сахити. Те замениха Тимовски, Дуда, Ричков и Халими. Илязи отново бе вратар, а Тошевски, Илиески и Пинтер бяха защитници. Шехи, Куевен, Али, Алберт и Воша действаха зад двамата нападатели Сахити и Сифъс.

Изненадващо столичният тим, както и в първия мач, игра с жълти униформи, тъй като гостите играха в синьо-бяло и делегатът поиска това от 26-кратните шампиони.

Преди мача главният мениджър Даниел Боримиров награди Марин Петков за първите му 100 мача със синята фланелка.

Тагове: Левски, Левски София, Шкупи