Любопитна ситуация в Херта – треньорът позволява и на тримата синове да играят

Изпадналият отбор на Херта започна вчерашния мач от Втора Бундеслига с поражение с 0:1 от Фортуна Дюселдорф. Единственият гол бе отбелязан от Даниел Гинчек в 51-ата минута.

Най-интересното обаче беше в състава на берлинчани, където треньорът Пал Дардай в един момент пусна в игра тримата си синове – Мартон, Палко и Бенсе.

21-годишният полузащитник Мартон Дардай влезе като резерва и изигра целия мач. В 29-ата минута на терена се появи 24-годишният нападател Палко Дардай, а най-малкият от братята, 17-годишният Бенсе Дардай, се появи на терена през второто полувреме като смяна. Така в един момент и тримата наследници на легендата на Херта Пал Дардай бяха на терена, а самият треньор даваше указания от скамейката.

В крайна сметка обаче семейните връзки не помогнаха на берлинчани, които загубиха мача, а инцидентът влезе в куриозните истории на професионалния футбол.

Тагове: Бенсе Дардай, Мартон Дардай, Пал Дардай, Палко Дардай

„Герена“ в екстаз след гол в 101-ата минута
Българските девойки до 19 години се класираха за Световното първенство след победа над Република Корея