Ливърпул унижи Манчестър Юнайтед с историческа победа

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Ливърпул изигра фантастичен мач и победи основния си съперник Манчестър Юнайтед с невероятното 7:0. Мърсисайдци поведоха в края на първото полувреме благодарение на гола на Коуди Гакпо, а след почивката нанесоха шест попадения. Дарвин Нунес вкара два пъти, Гакпо добави още един гол, а Мохамед Салах също се разписа два пъти, преди резервата Роберто Фирмино да се запише сред голмайсторите.

Това беше най-голямата победа на Ливърпул над Манчестър Юнайтед в историята. Резултатът също така изравни най-голямото поражение за Червените дяволи в историята. Това е четвъртият път, в който те губят с такъв резултат, като последният път е през 1931 г.

Мърсисайдци взеха четвърта победа в последните си пет мача в лигата, в които не допуснаха гол, и значително се доближиха до челната четворка. Те изостават само на три точки от четвъртия Тотнъм, но са изиграли един мач по-малко.

Мърсисайдци започнаха агресивно и от самото начало се опитаха да окажат силен натиск върху своя съперник. Домакините получиха първата си възможност в третата минута, когато Харви Елиът имаше възможност да стреля от добра позиция в наказателното поле, но ударът му беше блокиран. „Червените дяволи“ владееха малко топката, но при първата добра атака в деветата минута Алисон трябваше да се намесва след удар на Антони.

Отборът на Юрген Клоп определено имаше предимство и стигна до повече опасни ситуации пред вратата на Де Хеа. В 14-ата минута след отлична намеса на Фабиньо, който пресече топката пред противниковото наказателно поле, топката стигна до Салах, но египтянинът я прати покрай вратата. Малко по-късно едно разбъркване в наказателното поле на Ман Юнайтед не доведе до точен удар, тъй като защитник на гостите успя да изчисти топката. Следващата атака на мърсисайдци завърши с неточен удар на Нунеш, но нападателят бе хванат в офанзива.

Лисандро Мартинес беше на последната линия, когато трябваше да бъде. Той блокира удар на Робъртсън, а след това, в 23-ата минута, се намеси решително, за да попречи на Нунеш да засече подаване на Робъртсън и да прати топката в мрежата. Минути по-късно аржентинецът спря пробива на Салах, след като беше ударен в лицето, но съдията не видя нищо лошо.

След това Манчестър Юнайтед имаше чудесна възможност да поведе. Далот намери отлично своя сънародник Бруно Фернандес, който стреля към вратата, но топката мина на сантиметри от левия стълб на Алисон. В следващата атака на „червените дяволи“ Рашфорд не успя да се възползва от отличен пас на Люк Шоу. Той намери пространство между двама централни защитници, но опита да стреля веднага и пропусна шанса си.

Отборът на Тен Хаг започна да се чувства по-комфортно на „Анфийлд“ и Далот насочи топката право в ръцете на Алисон. В 39-ата минута защитата на домакините отново бе пробита, този път чрез дълъг пас към Бруно Фернандес. Португалецът подаде топката към Антонио, който не успя да я насочи във вратата, тъй като ударът беше отразен. Впоследствие Фернандес беше обявен за застрашен. Малко по-късно Каземиро прати топката в мрежата след пас от централния защитник, но попадение нямаше, тъй като бразилецът също беше в аут.

Ливърпул отговори с първия точен удар към вратата на Де Хеа и първия гол в мача. Робъртсън изведе Гакпо, който засече с глава и прати топката в долния ляв ъгъл. Голът дойде в много подходящ момент за домакините и много разочароващ за техните съперници. „Червените дяволи“ се опитаха да направят нещо в края на полувремето и ударът на Вегхорст беше блокиран.

Второто полувреме започна силно и мърсисайдци доведоха нещата до два бързи гола. След поредица от грешки на играчите на „Ман Юнайтед“ Фабиньо намери Елиът, който изпрати топката към Нунеш и уругваецът я насочи в мрежата. В 50-ата минута Салах проби отдясно и намери Джако, който блестящо засече топката покрай Де Хеа, за да направи резултата 3:0.

Гостите се втурнаха напред и грешка на Алисон можеше да ги върне в мача. Вратарят изпусна топката и тя попадна в Бруно Фернандес. Португалецът падна, но между него и вратаря нямаше докосване. Атаките на Ливърпул обаче криеха голяма опасност при почти всеки опит. Удар на Робъртсън прати топката покрай гредата, а малко по-късно Конате се измъкна от вратата след корнер, но не уцели целта.

Тен Хаг се опита да обърне нещата със смени и изведе Вегхорст и Фред, а МакТоминей и Гарначо влязоха като резерви. Това обаче не подобри играта на гостите, които допуснаха нов гол в 66-ата минута. Контраатака на мърсисайдци завърши с блокиране на опита на Нунеш да пресече. Топката се върна към уругваеца, който повтори опита, топката се отклони към МакТоминай и много удобно към Салах, който отправи мощен удар, който се удари в горната греда и влетя в мрежата. С това попадение египтянинът изравни Роби Фаулър по голове за Ливърпул във Висшата лига.

Играчите на Ман Юнайтед започнаха да се изнервят и да правят повече грешки. Домакините, които през миналия сезон победиха този съперник с 4:0 и 5:0, и този път бяха неудържими до края. Въпреки това Рашфорд имаше шанс да се разпише.

Тагове: Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Подбрани новини