Драма в „Надежда“! Локо (София) празнува победата в последната секунда, за да се класира на полуфиналите

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Локомотив София стана първият полуфиналист в турнира за Купата на България. Железничарите победиха Славия с 2:1 на четвъртфиналите, като победният гол падна в последната секунда, когато резервата Мартин Райнов зарадва феновете в „Надежда“. Преди това Димо Бакалов откри резултата преди почивката, а Ахмед Ахмедов изравни през второто полувреме.

В днешния мач домакините победиха два отбора от Втора лига, за да достигнат до този етап от турнира за Купата на България. Първо столичните „железничари“ победиха Спартак (Плевен) с 4:1 навън, а няколко дни по-късно надвиха Витоша (Бистрица) с 3:0 у дома в 1/8-финалите. Славия пък първо съсипа Спортист (Своге) навън в 1/16-финалите, а в следващия кръг победи Ботев (Пловдив) у дома, за да стигне до днешните елиминации.

Гостите можеха да открият резултата още в първата минута на мача. Ертан Томбак намери Емил Стоев в наказателното поле, който стреля в целта, но след рикошет в крак на играч на Локомотив топката се удари в напречната греда.

В 15-ата минута домакините откриха резултата. Антонио Вутов получи дълго време един на един със Светослав Вуцов, но вместо да избие топката, намери Димо Бакалов, който остана на по-изгодна позиция, за да насочи топката в мрежата, въпреки усилията на защитниците на белите да я изчистят от гол линията.

В 28-ата минута Локо беше близо до това да удвои преднината си. Ивайло Найденов намери Бакалов в наказателното поле, който стреля, но Вюцов спаси удара му.

В 32-ата минута голът на домакините беше отменен. Давид Малембана получи топката в наказателното поле и стреля. Вуцов парира удара, но Алан беше в по-добра позиция и довкара топката в мрежата. След почти 7 минути разглеждане от VAR голът беше отменен заради засада при първия удар.

Второто полувреме започна равностойно, но постепенно гостите започнаха да оказват натиск. В 66-ата минута обаче Локомотив можеше да удвои преднината си. Малембана стреля добре от свободен удар, но топката се удари в напречната греда. При следващата добавка Божидар Кацаров не успя да уцели празната врата.

Малко по-късно при отсрещния гол напречната греда беше и последното препятствие пред вратата. Ударът на Тони Тасев се спря на напречната греда.

В крайна сметка Славия успя да изравни в 73-ата минута. Нгуен До направи страхотен пас към Тасев, който изпрати топката на границата на малкото наказателно поле, където Ахмед Ахмедов изравни резултата.

Мачът вървеше към продължения, след като и двата отбора не използваха твърде много шансове. Това обаче се случи в последните 93 минути на мача. Тогава, след дълъг пас от статично положение, Малембана предприе въздушно предизвикателство и намери Райнов, който насочи добре топката, също с глава, давайки преднина на Локомотив.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2-1 СЛАВИЯ
1:0 Бакалов (15)
1:1 Ахмедов (73)
2:1 Райнов (90+)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 1. 1. Кацаров, 5. Малембана, 33. Алан, 22. 26. Милошев, 89. Матеус, 39. Вутов, 94. Ненов, 70. Бакалов, 29. Костов

СЛАВИЯ: 21. Вутов, 3. Томбак, 23. Виячки, 5. 4. Соарес, 17. Дост, 19. Нгуен До, 73. Минчев, 33. Иванов, 11. Добрев, 8. Стоев

Тагове: Локомотив София, Подбрани новини, Славия