Левски губи от Марица в контролен мач на Герена

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Отборът на Левски претърпя поражение с 1:2 от Марица Пловдив в приятелски мач, който се проведе на терен № 2 на Герена. Гостите откриха резултата в 63-ата минута, когато Соломон Джеймс се разписа. Пет минути по-късно Марин Петков изравни, преди Олкай Алиев да донесе победата на пиратите четири минути преди края.

Миналата седмица „сините“ вече играха приятелска среща с Ботев Враца и спечелиха с 2:0. Асен Чандъров и Кристиян Димитров вкараха головете за столичани през второто полувреме, а утре играчите на Станимир Стоилов се изправят пред последния тест срещу Витоша (Бистрица).

Първото попадение в контролата на „Герена“ падна в 13-ата минута, когато Пламен Андреев пресече топката, която бе засечена от Симеон Вешев, но опитът му не попадна в целта.

В 17-ата минута Джавад Ел Джемили направи добър пробив в средата на терена, след което пусна пас към Давид Михалев, който му върна топката в наказателното поле, а крилото на Левски отправи удар по земя, но Петър Начев изби топката в корнер.

Малко по-късно юношата на „сините“ заложи на страхотна комбинация. Александър Божилов изпрати пас към Давид Михалев по десния фланг, той проби и стреля продължително към наказателното поле, където Антоан Стоянов стреля с едно докосване, но топката се удари в левия стълб.

В 31-ата минута десният бек на домакините отново бе много активен. Той изпрати поредния си удар в наказателното поле, където Александър Божилов засече топката, но тя мина на сантиметри встрани от целта.

В 49-ата минута Джавад Ел Джемили стреля от близка дистанция, но нападателят на Левски не успя да уцели очертанията на вратата на Марица.

В 63-ата минута гостите от Пловдив отбелязаха първия гол в мача. Последният защитник Соломон Джеймс получи пас отляво в наказателното поле и нанесе силен удар под напречната греда, като не остави шансове на Иван Андонов.

Пет минути по-късно сините изравниха. След изпълнение на корнер и сериозно разбъркване в наказателното поле Марин Петков бе най-съобразителен, като от близка дистанция насочи топката в мрежата.

В 86-ата минута играчите на Николай Димитров отбелязаха втори гол. Централният защитник на столичани Георги Коричков допусна груба грешка, в резултат на която Оляй Алиев се озова един на един с Иван Андонов. Играчът с жълтата фланелка отбеляза майсторски, донасяйки победата на Марица в приятелския мач на Герена.

ЛЕВСКИ – МАРИЦА 1:2

0:1 Соломон Джеймс (63)
1:1 Марин Петков (68)
1:2 Олкай Алиев (86)

Стартов състав:

Левски: Пламен Андреев 34. Александър Божилов, 23. Ноа Сонко Сундберг, 22. 20. 31. Давид Михалев, 30. Филип Кръстев, 71. Антоан Стоянов, 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 24. Борислав Рупанов

Марица: 30. Петър Начев, 10. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 20. Йордан Пейчинов, 28. Радослав Апостолов, 11. Илиян Йорданов, 7. Симеон Вешев, 21. Станислав Маламов, 15. Кристиан Димитров, 90. Петър Атанасов, 17. Валериу Домовчийски

Тагове: Левски София, Марица Пловдив, Подбрани новини

Драма в „Надежда“! Локо (София) празнува победата в последната секунда, за да се класира на полуфиналите