Гришо отново побеждава Русувори, за да се класира за втори път на 1/4-финалите във Вашингтон.

ТенисТОП НОВИНИ

Григор Димитров, единственият българин в тенис елита, се изправи отново срещу Емил Русувуори тази година и след като го победи с 6:4, 6:2 за 1 час и 47 минути игра, достигна за втори път в кариерата си до четвъртфиналите на турнира ATP 500 във Вашингтон.

Гришо отново не загуби сет от финландския си съперник, когото победи на „Ролан Гарос“ и в Куинс по-рано този сезон, и можеше да постигне още по-бърз резултат, ако не беше 10-минутното прекъсване в средата на първия сет.

Димитров, дори според завишените си стандарти от 2023 г., не изигра напълно безупречен мач, като направи цели 23 непредизвикани грешки, но компенсира с 22 уинъра. Българинът имаше и предимство в увереността си пред днешния си съперник, който, както и в Париж, беше принуден да признае поражението си, след като силният първи сет завърши зле за него.

Гришо е четвъртфиналист на турнира във Вашингтон за втори път в кариерата си от 2013 г., а преди 10 сезона победи последователно Хавиер Малис и Сам Куери, като загуби от тогавашния №12 в света Томи Хаас. Сега най-високопоставеният ни тенисист ще се готви за двубой с Юго Умбер или Йосуке Ватануки.

Тагове: Вашингтон, Григор Димитров, Гришо

Други Горещи Новини

Нестор Ел Маестро: Предстоят трудни времена! Сепси беше по-добрият отбор и в двата мача