Бразилско шоу в „Герена“! Сектор В освети стадиона в чест на Гунди

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Левски победи Септември с 2:0 в последния мач от 29-ия кръг на efbet Лига. Головете бяха отбелязани от бразилците Рикардиньо (27) и Роналдо (76). Техният сънародник Велтон също можеше да вкара, но в 85-ата минута удари напречната греда.

„Сините“ поведоха, след като в 55-ата минута Краев беше изгонен, получавайки директен червен картон.

В 80-ата минута целият стадион избухна в аплодисменти по случай 80-ия рожден ден на легендарния български футболист Георги Аспарухов-Гунди, а сектор „Б“ отпразнува повода с фойерверки.

След спокойно начало, в което Левски имаше териториално предимство, но без особени опасности пред вратата на Димитър Шейтанов, сините откриха резултата от първата сериозна възможност. Филип Кръстев намери Велтон на границата на наказателното поле и бразилецът стреля. Ударът му обаче беше отразен от Рикардиньо и топката влетя в мрежата за 1:0.

В 48-ата минута мачът беше прекъснат за кратко заради дим, който застана на пътя на VAR, но той бързо се разсея. Пет минути по-късно Кръстев нанесе коварен удар от дистанция, но Шейтанов внимаваше и го изчисти.

В 55-ата минута Левски бе намален с десет души след директен червен картон на Краев. Полузащитникът на „сините“ избута напред крака на Чужич и съдията Гидженов го изгони.

Въпреки че играеше в малцинство, Левски създаде чудесна възможност за втори гол в 71-ата минута, когато четирима играчи на „сините“ се откъснаха от центъра на терена срещу защитник на Септември. Топката се озова в ръцете на Петрис, който напредна и стреля, преди Шейтанов да отклони топката с глава.

Сто и осемдесет секунди по-късно Кръстев нанесе удар от наказателната линия, но над напречната греда.

Така се стигна до 76-ата минута, когато домакините отбелязаха втория си гол. Уелтън нанесе амбициозен удар от дистанция, топката се отклони в тялото на защитник и влетя в наказателното поле на гостите. Бразилецът запази усилието си, хвърли се на 20 метра, избегна защитниците на Септември и стреля покрай своя сънародник Роналдо. Роналдо дриблира покрай няколко съперника и след красив диагонален удар в противоположния ъгъл Шейтанов нямаше никакъв шанс – 2:0.

В 80-ата минута зрителите на „Герена“ станаха на крака и избухнаха в аплодисменти за 80-ия рожден ден на великия български футболист Георги Аспарухов-Гунди. В негова чест сектор „Б“ „освети“ стадиона със зрелищна фойерверка.

Пет минути по-късно Уелтън беше близо до това да запише името си сред голмайсторите след страхотен удар с десния крак, който се удари в напречната греда.

Така Левски заслужено се поздрави с успех, с който продължи победната си серия в първенството, тъй като в последните си шест мача „сините“ постигнаха пет победи и едно равенство. По този начин те се доближиха на пет точки от третото място, което се заема от ЦСКА 1948.

Септември, от друга страна, претърпя шестото си поредно поражение и ще се бори за оцеляване в елита.

Левски 1:0 септември

1-0 Ricardinho (27)
2-0 Роналдо (76)

Тагове: efbet лига, Левски София, Подбрани новини, Септември

Ботев (Пловдив) победи Пирин в голово шоу в Благоевград, с хеттрик на Антоан Бароан