Арсенал не успя да победи Нюрнберг в дебютния мач на Хаверц

Кай Хаверц игра в началните минути за Арсенал, но “ топчиите “ не успяха да спечелят приятелския мач срещу Нюрнберг. Мачът се проведе на стадиона на немския отбор и завърши при резултат 1:1. Букайо Сака вкара за Арсенал в 7-ата минута, а домакините изравниха в 62-ата минута благодарение на гола на Канджи Окунуки.

Капитанът на лондончани Мартин Йодегор пропусна мача заради контузия, получена по време на загрявката. Сака вкара гола след характерен пробив по десния фланг в центъра, последван от безпощаден удар. Комбинации с участието на Якуб Кивиор, Рийс Нелсън и Леандро Трусар направиха добро впечатление в играта на Арсенал.

Сака можеше да удвои преднината на Арсенал, но стражът на Нюрнберг Кристиан Матини парира опасния му удар. На полувремето Артета направи няколко смени, като включи в игра Хаверц. Германецът не успя да вкара гол за своите сънародници, а две дузпи реализира Фоларин Балогун, който през миналия сезон вкара 21 гола в Лига 1 за Реймс.

Габриел Жезус и Седрик Соареш също не успяха да реализират шансовете си пред вратата на Нюрнберг. „Франките“ се възползваха от грешка на вратаря Карл Хайн и изравниха в средата на второто полувреме с попадение на новоизлюпения Окунука. В крайна сметка и двата отбора можеха да доведат мача до победа.

Арсенал скоро ще започне турне в Съединените щати. Първият мач на „балерините“ отвъд Океана ще се проведе на 20 юли срещу отбор от звезди на МЛС.

Тагове: Арсенал, Кай Хаверц, Леандро Трусар, Нюрнберг, Рийс Нелсън, Фоларин Балогун, Якуб Кивиор