Монтана прекрати последната си контрола в Турция заради спорни съдийски решения

БГ Футбол

Монтана не успя да завърши последния си мач в Турция, след като спорни решения на главния съдия направиха ситуацията много нервна. Българският отбор играе срещу Бухара, като и двата мача завършват с 2:3 в полза на узбеките. След последния гол обаче напрежението стана голямо. Тогава съдията свири спорен фаул, което не се хареса на играчите на Ферарио Спасов, които отидоха да спорят с него. Докато те разговаряха със съдията обаче, узбеките изпълниха пряк свободен удар без сигнала на главния съдия, изведоха свой играч сам срещу Димитър Илиев и вкараха, а противно на очакванията голът беше зачетен. В резултат на това на терена излязоха хора от двата отбора и в 82-ата минута мачът беше прекратен по настояване на българския отбор.

Иначе Ахмедов вкара първия гол за Бухара в 18-ата минута, а два бързи гола на Монтан през второто полувреме обърнаха мача. Идрис Фудил направи резултата 1:1 в 53-ата минута, а две минути по-късно Мехди Вамри реализира с красив страничен удар, за да доведе нещата до разгром (55′). В 77-ата минута обаче ново спорно решение на съдията доведе до пряк удар на Купаев от свободен удар, който изравни резултата. Както вече стана ясно, последният гол падна в 82-ата минута, когато точен бе Бигеонкулов.

В началните минути на мача Андреас Васев напредна отдясно и подаде на Идрис Фудил. Острието на Монтана премина през противниковия играч, създавайки възможност за изстрел, но опитът му беше твърде слаб и противниковият вратар успя да спаси.

През следващите минути не се случи нищо интересно. Така беше до 18-ата минута, когато Бухара успя да открие резултата при първата си по-сериозна ситуация. След отклонение в защитата на Монтана и объркване в наказателното поле Ахмедов успя да вкара топката в мрежата при 0:1.

В оставащите минути до края на полувремето мачът не беше много интересен, като повечето единоборства се водеха в центъра на терена. Малко преди края на първото полувреме Борислав Дамянов имаше отлична възможност, но не успя да уцели топката достатъчно силно, за да затрудни вратаря.

Почти 5 минути преди края на второто полувреме Тунгаров напредна добре отляво и проби в наказателното поле покрай тъчлинията. В последната минута българският играч подаде към Вамри, който стреля от близка дистанция, но от твърде малък ъгъл и топката излезе в аут.

Малко по-късно бе отсъдена дузпа в полза на узбеките, след като Джуманкузов бе фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Ахмедов, който стреля високо над напречната греда.

В 53-ата минута Монтана успя да се върне в мача. След центриране от левия фланг Идрис Фудил успя да засече топката от близко разстояние и да направи 1:1.

Пропуснатата дузпа даде импулс на Монтана и само секунди по-късно Боби Дамянов получи отличен пас по въздух. Той се откъсна от защитата, озова се сам срещу вратаря, пое го на гърди, но ударът му попадна право в ръцете на Стошич. Вратарят обаче не успя да улови топката и атаката продължи. Последва удар с десния крак от центъра, който намери Уамри. Алжирският нападател изпълни атрактивна странична ножица и вкара директно от въздуха в близкия ъгъл на вратата за 2:1.

Последваха минути, в които отново нямаше много интересни ситуации. На няколко пъти Бухара организира по-опасни действия, които обаче не доведоха до нищо сериозно. В 72-ата минута Монтана можеше да вкара трети гол. Вамри подаде към Тунгаров, който бе оставен напълно непокрит, сам срещу вратаря. Стошич обаче показа добър рефлекс и успя да отбие топката в ъгъла.

В 77-ата минута Узбекистан получи доста спорен пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Купаев застана зад топката, игра добре на място и я вкара под напречната греда за 2:2.

В 82-ата минута естонският съдия отсъди нов неправомерен фаул в полза на Бухара. Играчите на Монтана веднага отидоха да спорят с него, несъгласни с присъдата му. Докато те говореха със съдията обаче, колегите им от Бухара изпълниха заканата си, изкараха играча на чиста позиция и вкараха без никакъв сигнал от съдията. Това изнерви още повече играчите и треньорите на Монтана, които нахлуха на терена и поискаха играта да бъде прекратена. Поради това мачът не се изигра докрай.

МОНТАНА 2:3 БУХАРА

0:1 Ахмедов (18)
1:1 Идрисс Фудил (53)
2:1 Мехди Уамри (55)
2:2 Купаев (77)
2:3 Бигеонкулов (82)

Стартови състави:

Монтана: 30. Димитър Илиев, 7. Андреас Васев, 3. Иван Михов (к), 13. Йордан Йорданов, 14. Димитър Буров, 15. Димитър Пройчев, 22. Стефан Каменов, 23. Антон Тунгаров, 11. Борислав Дамянов, 19. Владислав Цеков, 17. Индрисс Фудил;

Бухара: 13. Стошич, 2. Омахонов, 17. Убаседимоев, 3. Тошпулатов, 15. Жупобоев, 7. Азимов, 11. Станиславич, 14. Абдихамидов, 77. Жуманкузив, 88. Мемев, 22. Ахмедов.