Сериозни пропуски оставиха Левски с празни ръце на „Лаута“, Локомотив поведе

EFBET лигаБГ ФутболТОП НОВИНИФутбол

Локомотив Пловдив постигна много ценен успех с 2:1 над Левски в 4-ия кръг на efbet Лига. В 8-ата минута Джовани изведе домакините напред, а в 33-ата минута Рикардиньо изравни резултата в полза на столичния тим. В 42-ата минута Георги Минчев отново изведе Локомотив напред, а Джовани имаше пръст в това. Бразилецът изигра много силен мач, както и вратарят на пловдивчани Динко Горкас, който на няколко пъти спря нападателите на „сините“. Левски може да съжалява, че не си тръгна поне с точка от днешния мач. Марин Петков, Рикардиньо и Уелтън направиха сериозни пропуски. Благодарение на днешната победа Локомотив се изкачи на първо място в класирането, като има равен брой точки с Черно море.

Александър Томаш направи само една промяна в сравнение с голямата победа с 4:0 над Ботев Враца. Кристиан Пешов замени Ангел Лясков. На вратата застана Динко Хоркаш, Кристиян Пешов, Хорхе Сегура, Мартин Паскалев и Матеус Силва. В нападение играха Христо Иванов, Евандро, Джовани, Бабакар Дион и Димитър Илиев, а атаката водеше Георги Минчев.

Треньорът на гостите Николай Костов, който трябваше да даде почивка на някои от играчите си, тъй като преди три дни те победиха Шкупи с чудесния резултат 1:0, а след няколко дни им предстои тежко гостуване в Израел срещу Хапоел Беер Шева, направи три промени в сравнение с мача от Конферентната лига. От първите минути той пусна на терена две нови попълнения на столичния клуб – Дарлан Мендеш и Асими Фадига. За бразилеца това бяха първи минути със синята фланелка, докато французинът вече влезе като резерва при разгрома с 6:0 над Локомотив София. Освен това Марин Петков, който вкара гол срещу северномакедонците, също стана титуляр. Тези трима замениха Андриян Краев, Асен Митков и Роналдо.

Пламен Андреев играе на вратата, а Джереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Цунами играят в защита. Дарлан Мендеш и Асими Фадига са опорните полузащитници, а Марин Петков, Уелтон, Джавад Ел Джемили са зад Рикардиньо.

Тагове: Левски, Левски София, Локомотив Пловдив

Други Горещи Новини

От Саудитска Арабия обещаха: Това е само началото, нека видим какво ще се случи през следващата година