Черноморец заслужи трите точки като надигра Хебър

Отборът на Черно Море постигна първия си успех за сезона. Във втория кръг на efbet Лига „моряците“ победиха Хебър с 1:0. В герой на мача се превърна Атанас Илиев, който отбеляза единствения гол в 32-ата минута. Нападателят вкара топката в мрежата още два пъти, но попаденията бяха правилно отменени.

Първата интересна ситуация възникна пред вратата. Александър Василиев проби по левия фланг и направи пас към Матеус Машадо на втора греда, но Роберт Мазан се намеси решително, като изби топката в корнер.

Атанас Илиев откри резултата в 8-ата минута, но главният съдия Георги Давидов отмени попадението, тъй като нападателят беше в офанзива.

В 32-ата минута „стрелецът“ все пак успя да открие резултата. Атанас Илиев бе майсторски съборен от Алекс Фернандес. Защитникът на Хебър се опита да изчисти топката, но тя се отби от крака на нападателя на Приморско и влезе в мрежата.

В 56-ата минута Атанас Илиев вкара топката в мрежата, но попадението отново бе отменено. Мазир Сула изведе Виктор Попов, който подаде към нападателя. Той стреля, но голът правилно бе отменен заради засада на последния защитник.

В 63-ата минута Матеус Машадо направи мощен пробив по десния фланг, който завърши с пас в наказателното поле към Алекс Фернандес. Атакуващият полузащитник стреля към вратата, но топката се отби от горната греда.

Три минути по-късно Мазир Сула нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, но Петър Дебърлиев внимаваше и изчисти топката.

В 86-ата минута „моряците“ получиха право да изпълнят свободен удар пред наказателното поле. Алекс Фернандес насочи топката с глава над стената, но и покрай вратата. До края на мача домакините играха отлично в защита и запазиха преднината си, спечелвайки трите точки.

В следващия мач Черно море ще приеме Крумовград, а Хебър ще се изправи срещу Берое.

Тагове: Александър Василиев, Атанас Илиев, Матеус Машадо, Роберт Мазан, Хебър, Черно Море