ЦСКА 1948 продължава да побеждава! Гол от дузпа прекъсна десетката на Локомотив (Пловдив)

БГ ФутболТОП НОВИНИ

ЦСКА 1948 постига успех, въпреки че това е доста трудно. Отборът на Тодор Янчев победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в мача бе отбелязан от Педриньо (51), който бе точен от дузпа. В ситуация за изпълнение на 11-метров свободен удар Джовани Трупе от отбора на гостите получи червен картон, което остави пловдивчани в малцинство почти цяло полувреме. И двата отбора са в първата шестица, като гостите не допускат грешки, тъй като са само на две точки от седмото място и могат да изместят Славия още в понеделник. Димитър Бербатов, Валентин Михов, Христо Крушарски и бившият собственик на Царско село Стойне Манолов изгледаха мача на живо.

В 7-ата минута след добър индивидуален пробив на Бабакар Дион последва удар извън наказателното поле на домакините, на който отговори Данаил Наумов. В следващите минути играчите на ЦСКА 1948 бяха по-активни, но ударите на Педриньо и Георги Русев не попаднаха в целта. В 35-ата минута Данаил Наумов беше спасен от напречната греда след техничен удар на Джовани в далечния ъгъл.

В края на първото полувреме Радослав Кирилов финтира на голлинията, след което подаде топката на Георги Русев, чийто удар бе отразен от Динко Горкас. Оказа се обаче, че Кирилов не е успял да задържи топката в наказателното поле.

Второто полувреме започна с отсъждане на дузпа за домакините, отсъдена за фаул на Джовани Трупе срещу Радослав Кирлов. При това положение защитникът на Локомотив получи червен картон за задържане, но това стана след като ударът на Светослав Диков беше отразен от Динко Горкас с котешки рефлекс. Малко преди гол линията Радослав Кирилов можеше да прати топката в мрежата, но беше съборен от Трупе и крилото падна на тревата, след като усети лек удар от защитник. ВАР потвърди решението на Волен Чинков и зад топката застана Педриньо.

Бразилецът запази самообладание и изпрати топката в противоположния ъгъл на вратата на Динко Горкас.

В 71-ата минута грешка на Мартин Паскалев можеше да бъде наказана от Радослав Кирилов, но ударът на крилото мина встрани. Две минути по-късно Денислав Александров великолепно насочи топката в далечния горен ъгъл зад Данаил Наумов. Роденият през 1948 г. капитан на ЦСКА успя да насочи топката в ъгъла със страхотни усилия.

До края на мача Локомотив не успя да стигне до гол и да вземе поне точка.

ЦСКА 1948 – ЛОКОМОТИВ 1:0
1-0 Педриньо (51д).

ЦСКА 1948: 29. 19. Стив Фуртадо, 14. 24. 16. Сидлей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 10. Георги Русев, 99. Радослав Кирилов, 8. Педро Енрике, 55. Светослав Диков;

Локомотив: 23. Динко Хоркас, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 13. Матеус да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев.

Тагове: Валери Божинов, Подбрани новини