Реал Мадрид няма проблем с Челси, един полуфинал изглежда сигурен

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Реал Мадрид спечели заслужена победа с 2:0 над Челси на „Бернабеу“ в първия мач от четвъртфинала на Шампионската лига и след седмица (18 април) ще пътува за Лондон като фаворит за достигане на финала. Карим Бензема отбеляза откриващия гол в 21-ата минута, а резервата Марко Асенсио удвои преднината в 74-ата минута. Испанците имаха и предимство, изпълнявайки дузпа от 59-ата минута, когато Бен Чилуел беше изгонен за директен червен картон.

Победителят от тази двойка ще се изправи срещу Манчестър Сити или Байерн Мюнхен на полуфиналите, като тимът на Гуардиола има още по-солидна преднина от 3:0.

Сблъсъкът в Мадрид беше битка между последните двама шампиони в турнира, но на терена можеше да се види огромната разлика между тях през този сезон. „Белите“ показаха характерната си увереност и спокойно утвърдиха своето предимство. В същото време „сините“ бяха доста пасивни на „Стамфорд Бридж“ и дори след първия гол предпочетоха да останат в собствената си половина на терена и да не рискуват.

Мачът обаче можеше да се развие по различен начин, когато във 2-ата минута Жоао Феликс излезе очи в очи с Тибо Куртоа направо в центъра, но не успя да вкара. Това обаче беше един от малкото шансове за отбора от Висшата лига.

Треньорът на домакините Карло Анчелоти отново разчиташе на Родриго и Винисиус Жуниор в предни позиции заедно с Карим Бензема. В защита Давид Алаба беше предпочетен пред бившия английски играч Антонио Рюдигер, а Едуардо Камаванга се очакваше да се появи отново на левия бек. Федерико Валверде, Тони Кроос и Лука Модрич се появиха като полузащитници. Това беше същият стартов състав, с който „белите“ влязоха в победата с 4:0 над Барселона в турнира за Купата на Испания седмица по-рано.

Франк Лампард избра формация с трима централни защитници: Уесли Фофана, възстановения Тиаго Силва и Калиду Кулибали. Н’Голо Канте също беше титулярният играч.

На същия ден преди година двата отбора се изправиха отново един срещу друг в Мадрид, но в мач реванш от четвъртфинала. Челси спечели с 3:2, но Реал Мадрид продължи напред.

Днешният мач започна със 100-процентов шанс за лондончани, след като Феликс бе изведен на голова позиция във 2-ата минута. Тибо Куртоа обаче спаси удара му.

Началото на мача беше динамично и до 7-ата минута съдията показа два жълти картона.

Реал създаде първия шанс в 12-ата минута, когато Бензема стреля към вратата, но Кепа с лекота улови топката.

Последва затишие, тъй като гостите се оттеглиха в собствената си половина на терена. Въпреки това Реал Мадрид успя да се възползва веднага и поведе благодарение на Бензема в 21-ата минута. Даниел Карвахал направи отличен пас към Вини Жуниор, който свали топката и след малко отклонение от Кепа французинът лесно отбеляза.

Веднага след подновяването на играта Челси пропусна възможност да изравни резултата. В този случай Куртоа отрази удара на Стърлинг от 4-5 метра. Като цяло обаче играчите на Лампард продължиха да са пасивни и да изчакват в собствената си половина. При поредната опасност за Реал Родриго нанесе удар в 34-ата минута, но противниковият страж спаси. Преди това Тиаго Силва веднъж бе ударил топката пред гол линията.

До края на полувремето не се случи нищо интересно. Второто полувреме започна като първото – с шанс пред вратата на Жоао Феликс, но Куртоа отново спаси.

По-опасен се оказа ударът на Лука Модрич в 50-ата минута. Хърватинът изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Кепа, но за радост на гостите тя се плъзна над напречната греда.

Скоро след това Кулибали напусна принудително терена поради болки. Появилият се на негово място Марк Кукуреа остави Родриго да се измъкне зад гърба му и сам се хвърли към вратаря, принуждавайки съотборника си Чилуел да го удържи. Последва логичен директен червен картон и дойде 59-ата минута.

Предвидимо Реал Мадрид се позиционира пред наказателното поле на отбора от Висшата лига, търпеливо очаквайки своя момент за втори гол. Той дойде в 74-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката бе отиграна към резервата Асенсио, който с характерния си удар с левия крак удвои преднината на домакините.

След това Челси не успя да се противопостави на шампионите в Ла Лига, а междувременно Карим Бензема пропусна да уцели празната врата с глава.

Едва в добавеното време Куртоа бе изправен пред сериозна опасност, но Рюдигер парира удара на Мейсън Маунт.

Реал Мадрид 2:0 Челси

Тагове: Подбрани новини, Реал Мадрид, Челси