Геният Меси записва поредното си постижение в историята

Световен ФутболТОП НОВИНИ

Аржентина разгромява Кюрасао със 7:0 в приятелски мач, проведен в Сантяго дел Естеро. 35-годишният капитан вкара хеттрик за 17 минути, за да стане първият световен шампион със 100 гола за страната си. Меси вече има 102 гола за Аржентина. С тях той се доближи до Али Даеи, който е на второ място в списъка на играчите с най-много голове на ниво национален отбор. Бившият нападател на Байерн Мюнхен завърши кариерата си със 109 гола за Иран, а Кристиано Роналдо със своите 122 гола за Португалия е най-добрият реализатор.

Преди няколко дни аржентинците победиха Панама с 2:0 в първия си мач след спечелването на световната титла. Тогава Меси вкара втория гол в последните секунди на мача, като за Панама игра полузащитникът Мартин Моран. Днес бившият играч на ЦСКА София Вернан Анита беше титуляр за Кюрасао, а защитникът на Локомотив (Пловдив) Джовани Трупе се появи на терена в 73-ата минута.

Треньорът на „Албиселесте“ Лионел Скалони заложи на Меси, Лаутаро Мартинес и Николас Гонсалес в атакуващи позиции. Пауло Дибала и Анхел Ди Мария се появиха през второто полувреме, докато Хулиан Алварес и Анхел Кореа останаха на пейката.

Меси създаде първата опасност в 10-ата минута, но ударът му срещна крака на противников защитник, след което вратарят Елой Рома изпрати топката в корнер. Малко по-късно стражът на Кюрасао отново отрази удара на аржентинската „десетка“. В 21-ата минута обаче Рома нямаше какво да направи, след като Джовани Ло Селсо си партнира с Меси, който излъга двама защитници и прати топката в напречната греда за 1:0.

В 23-ата минута играч на Кюрасао изби топката от наказателното поле, но Нико Гонсалес направи резултата 2:0 в добавеното време. Третият гол беше отбелязан от Меси в 33-ата минута след пас на Гонсалес и точен удар в далечния ъгъл.

Четвъртият гол бе отбелязан от Енцо Фернандес с бомбен удар извън наказателното поле. Скоро след това Ло Селсо отново изведе Меси един на един с вратаря и капитанът на „гаучосите“ безпрепятствено подпечата 57-ия си хеттрик в кариерата.

Малко след почивката в състава на Аржентина влязоха Родриго Де Пол, Езекиел Паласиос и Хуан Фойт. Световните шампиони забавиха темпото, но с появата на Ди Мария и Дибала те отново затвориха съперника си и успяха да доведат нещата до още два гола.

В 76-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на домакините, Меси прескочи Ди Мария, който реализира наказателния удар от бялата точка, за да направи резултата 6:0. Последният гол бе отбелязан от Гонсало Монтиел в 87-ата минута след пас на Дибала.

След мача Меси си размени фланелки с вратаря на гостите, а след това получи специална награда по случай 100-те си гола за Аржентина.

Тагове: Аржентина, Кристиано Роналдо, Лионел Меси, Подбрани новини