Наполи победи Айнтрахт в реванша за историческото си постижение в ШЛ

Световен ФутболТОП НОВИНИ

В мача-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига срещу Айнтрахт Франкфурт Наполи също постигна убедителна победа. Неаполитанците спечелиха с 3:0 на стадион „Диего Армандо Марадона“ и по този начин разгромиха съперника си с общо 5:0, за да достигнат до четвъртфиналите на турнира за първи път в историята си. Виктор Осимен вкара първите два гола в 45-ата и 53-ата минута, а дузпата на Пьотр Зелински в 64-ата минута направи мача класически. Интересното е, че това беше юбилейният 50-и мач за италианския отбор в Шампионската лига.

Лучано Спалети реши да започне мача с Виктор Осимена, Хвич Кварацхелия и Матео Политано в атакуващи позиции, докато Пьотър Зелински, Станислав Лоботка и Андре-Франк Замбо Ангиса действаха в средата на терена.

От друга страна, Оливер Гласнер разчиташе на Рафаел Боре като основен нападател и Марио Гьотце и Даичи Камада зад него. В средата на терена компания един на друг си правеха Джибрил Соу и Себастиан Роде.

Наполи започна силно мача и имаше възможност да открие резултата още в 1-ата минута, след като опасен удар на Матео Политано беше спасен от вратаря Кевин Трап.

Това обаче беше само първоначален подем и през следващия четвърт час настъпи период на опознаване за двата отбора.

Така се стигна до 19-ата минута, когато халфовата линия на Айнтрахт (Франкфурт) се разцепи и Хвича Кварацхелия направи опасен пробив към германската врата, който бе неутрализиран от вратаря на гостите.

След това нещата продължиха да се развиват и започна фазата на индивидуалните единоборства и грубите пасове. Така в 23-ата минута домакините получиха възможност благодарение на фаул, но получилото се положение не бе превърнато в залог.

Айнтрахт имаше добра възможност в 30-ата минута, когато топката бе отиграна зад гърба на защитник, но Марио Гьотце не успя да стигне до нея и вратарят Мерет се намеси и спаси.

Наполи имаше чудесна възможност в 42-ата минута. Зелинси изведе Куараклия един на един с Кевин Трап, но вратарят показа блестящ рефлекс и спаси.

В добавеното време на първото полувреме Наполи все пак успя да открие резултата. Матео Политано проби отдясно на наказателното поле и пусна топката към Виктор Осимен, който я насочи в мрежата за 1:0.

Второто полувреме започна с нова опасност пред вратата на гостите. Изненадващо тя беше създадена от защитника Ким, който направи страхотен пробив с топката в краката си и я изстреля, но в напречната греда.

В 53-ата минута резултатът беше удвоен. Ди Лоренцо нахлу в наказателното поле и стреля успоредно на голлинията, където Виктор Осимен се озова на добра позиция и засече топката в мрежата. При отбелязването на гола обаче нигериецът получи контузия на ръката. За щастие той продължи, след като медицинският щаб му сложи превръзка.

След това Айнтрахт започна да натиска и първо Дайичи Камада беше близо до гола, но не успя да преодолее Мерет. След това Рафаел Боре направи атрактивно спасяване с удар, който се отби от задната греда и не попадна в целта.

Наполи обаче продължаваше да бъде опасен в предни позиции и в 62-ата минута Квараселия удари топката от дистанция, а Трап отново се оказа последното препятствие по пътя към гола.

Минута по-късно Джибрил Су спъна Пьотр Зелински отзад в наказателното поле и съдията Антъни Тейлър без колебание посочи бялата точка. Пострадалият играч реши да изпълни свободния удар и беше точен – 3:0.

До края на мача играта вече беше доста позанемарена. Гостите се опитваха с плахи напъни да се опитат да отбележат поне почетен гол, но нищо по-сериозно не дойде от Мерет. Домакините пък сякаш бяха решили да пестят сили и извадиха от игра повечето си основни играчи.

Така Наполи се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига и сега очаква жребия в петък. Айнтрахт, от друга страна, се приближава към турнира, но може да бъде доволен от представянето си в първия мач.

Тагове: Айнтхарт Франкфурт, Наполи, Подбрани новини, Шампионска лига