„България е далеч от европейските величия“ казаха от Иран

Иранските медии обърнаха внимание на българския национален отбор преди приятелския мач между двете страни на 16 септември на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Иран отбеляза, че „лъвовете“ вече са далеч от славните дни и Световното първенство в САЩ през 1994 г.

„Сянката на невероятния отбор от 1994 г.“ – това е заглавието на вестник IRNA. В материала се описва подробно представянето ни по време на лудото американско лято преди почти 30 години.

За сегашната ситуация в България иранците пишат: „Далеч от европейските грандове“. В тази част на статията се обръща внимание на посредственото ни представяне в Лигата на нациите, където направихме равенства с Гибралтар, Грузия и Северна Македония и загубихме от грузинците, както и на слабия старт на настоящите европейски квалификации.

Мачът между България и Иран в Пловдив ще бъде вторият в историята между двете страни. Първата среща се е състояла преди 45 години. На 26 април 1978 г. отново играхме при равенство 1:1. Трайко Соколов отбеляза гол за България в 35-ата минута, а Али Парвин изравни в 50-ата минута.

Тагове: Български национален отбор, Иран, САЩ 1994