Иран победи Италия и спечели титлата на Световното първенство за младежи

Волейбол

Иранските волейболисти станаха новите шампиони на Световното първенство за младежи до 21 години.

Във финалния мач в Манама, Бахрейн, “Персите”обърнаха Италия с 1:2 и спечелиха битката за златните медали с 3:2 (25:20, 23:25, 23:25, 23:25, 23:25, 25:16, 15:9). Така Иран спечели световната титла за втори път след 2019 г., когато отново победи Италия в пет мача.

Младите “перси” спечелиха лесно първия гейм с 25:20, но загубиха втория и третия сет с минимална преднина от две точки. Иран обаче показа отлична игра в четвъртия и петия гейм, в които позволи на италианците да спечелят общо само 25 точки – 25:16 и 15:9.

За успеха на Иран се погрижи Амир Мохамед Голзадех, който отбеляза 20 точки (2 аса, 2 блока).

Пория Хосейн отбеляза 18 точки (5 аса, 3 блока).

Тагове: Иран, Иран Национален Отбор по Волейбол