Лудогорец победи Ботев (Враца) с рекорден резултат

БГ ФутболТОП НОВИНИ

Лудогорец победи Ботев (Враца) с 8:1 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. „Орлите“ вкараха осем гола в един мач за първи път в историята си и разгромиха своите съперници, които не успяха да окажат никаква съпротива. Игор Тиаго отбеляза хеттрик, а Кирил Десподов добави още два гола. Крилото записа и хеттрик от асистенции. Кайо Видал, Клод Гонсалвеш и Матиас Тисера вкараха останалите голове. Почетен гол за гостите отбеляза Чавдар Ивайлов от дузпа.

В началните минути Игор Тиаго имаше два шанса да открие резултата, но пропусна и двата пъти. В деветата минута гол на Франко Русо беше правилно отменен заради засада.

В 29-ата минута домакините откриха резултата. При изпълнение на пряк свободен удар Том Рапноа удари топката със задната част на ръката си, извеждайки Кирил Десподов. Първоначално съдията Никола Попов не зачете нищо, но след сигнала на VAR и последвалото разглеждане посочи бялата точка. Капитанът на националния отбор застана зад топката и откри с плътен удар.

В 35-ата минута Игор Тиаго удвои резултата. Десподов сервира ъглов удар, нападателят остана непокрит и го превърна в гол с глава.

Малко преди почивката ситуацията с втория гол се повтори, като отново Тиаго вкара с глава след ъглов удар на Десподов и направи 3:0.

Веднага след подновяването на играта нападателят оформи своя хеттрик. Отново Десподов засече с глава центриране от корнер, а този път резервата Кайо Видал се разписа с глава. Вратарят Костов спаси, но Тиаго с глава вкара топката в мрежата от близко разстояние.

В 57-ата минута падна и петият гол в мача. Този път Тиаго подаде топката на Десподов и крилото я реализира с красив параболичен удар.

Три минути по-късно резултатът нарасна до 6:0. Якуб Пьотровски намери Кайо в наказателното поле, който овладя топката и я вкара в мрежата на Костов.

В следващите минути темпото на игра спадна, но Лудогорец имаше възможност да отбележи още няколко пъти. В 81-ата минута обаче гостите го направиха. Русо подаде неправилно, Марко Маджуга излезе пред него и защитникът го спъна. Чавдар Ивайлов застана зад топката в отреденото му наказателно поле и я намали.

В 89-ата минута Клод Госалвеш отново вкара гол за домакините, след като беше хванат в нарушение в наказателното поле.

Матиас Тисера заби последния пирон във вратата на гостите в последните секунди на мача. Аржентинецът получи топката в наказателното поле и подпечата резултата.

Лудогорец вече се доближи само на една точка от лидера ЦСКА София. Орлите имат 59 точки, докато червените са с 60. За разлика от тях Ботев (Враца) заема 11-о място с 23 точки.

8:1 Tissera (90+)

Лудогорец: 1. Падт, 16. Фон Витри, 32. Пластун, 22. Русо, 14. Групер, 30. Нарези, 6. Пьотровски, 37. Текпетей, 90. Делев, 11. Десподов, 9. Тиаго

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 37. Рапнуй, 3. 18. Диого, 8. 14. Маджуга, 23. Мендоса, 17. Ивайлов, 11. Цветанов, 28. Сербер, 9. Генов

Тагове: Ботев, Ефбет Лига, Лудогорец, Подбрани новини

ЦСКА-София нямаше проблеми в „Овча купел“, като главният съдия отмени гола заради засада
Станимир Стоилов заяви: Няма да продължа да работя за Левски