Шок на „Герена“! Ивелин Попов напусна Левски

EFBET лигаБГ ФутболТОП НОВИНИФутбол

Левски сензационно се раздели с най-опитния си играч Ивелин Попов само няколко дни преди важен мач срещу Апоел (Беер Шева) в третия квалификационен кръг на Лигата на Конференциите. Страните се разделиха по взаимно съгласие, като Попов явно е настоявал да напусне стадион „Георги Аспарухов“ днес. Опитният играч преминава в Ботев Пловдив, където старши треньор е един от най-добрите му приятели Станислав Генчев.

ПФК Левски се раздели с Ивелин Попов по взаимно съгласие на страните. Договорът е прекратен по желание на полузащитника.
Попов изигра 37 мача за сините и отбеляза 5 гола.
Ръководството, спортно-техническият щаб, играчите и служителите на ПФК Левски благодарят на Ивелин Попов за неговата отдаденост на синия отбор и му пожелават здраве, лични и професионални успехи, написаха сините на официалната си страница.

Новината е доста неочаквана, след като вчера 36-годишният футболист спечели титлата при победата с 1:0 над Ботев Враца. На полувремето играчът с №10 бе заменен от Николай Костов, което не се хареса много на Попов. Играчът, който има на сметката си 92 мача за националния отбор на България, веднага поиска разговор с треньора, който се състоя след мача с Враца. В него Попов обясни, че иска да напусне, защото иска да играе по-редовно и иска да премине в Ботев. Самият треньор не е имал намерение да се раздели с Попов веднага, но не иска и да задържи играча против волята му. Откровеното обяснение на Ивелин Попов е прието благосклонно от треньора, който се съгласява на незабавното му освобождаване и прекратяване на работата му в отбора.

С пристигането си на „Герена“ Костов даде да се разбере, че няма да разчита на него за руския шампион със Спартак Москва, като го постави в стартовия състав само два пъти от първите осем официални мача на Левски през сезон 2023/2024.

Трикратният Футболист на годината влезе като резерва само при победата с 3:1 над Ботев (Пловдив), когато бе заменен при 1:0 в полза на столичани в 64-ата минута, и при успеха в последния кръг срещу Ботев (Враца), където не влезе за второто полувреме. При пораженията срещу ЦСКА 1948 с 1:2 на „Герена“ и Локомотив Пловдив също с 1:2 на „Лаута“ той игра съответно 45 и 32 минути. При победата с 1:0 над Шкупи в евротурнирите се появява в последната минута и тогава Марин Петков вкарва победния гол, а в Израел се появява в последните минути и има нещастието да удари горната греда в добавеното време на мача срещу Апоел при равенството 0:0, пропускайки възможността да се превърне в герой за сините.

Ивелин Попов пристига на „Герена“ през лятото на 2022 г., сбъдвайки мечтата на баща си Иван и сина си Ивелин, които са големи фенове на Левски и искаха да го видят със синята фланелка. Дори самият бивш българин се разплака по време на представянето.

За Попов се знае, че е юноша на Левски и винаги е бил привърженик на клуба. През 2004 г., на 17-годишна възраст, Попов, заедно с Иван Бандаловски, бяга от Герена, за да се присъедини към Фейенорд. Само година по-късно той се завръща в България, но започва професионалната си кариера в Литекс.

От миналото лято насам Ивелин Попов е изиграл общо 37 мача във всички турнири и е отбелязал пет гола, всичките в родното първенство. Той се е появил 26 пъти в стартовия състав и 11 пъти при резервите, като три от тях е отбелязал при гостуването на Герена и два при домакинството на „сините“, но и в двата случая срещу Локомотив Пловдив (1:1) и Славия (1:2) отборът не успява да спечели. Едно от попаденията му е от дузпа във вратата на Арда, а на два пъти нямаше късмет да пропусне от наказателното поле. Първият път беше при домакинската загуба от Славия, когато вкара при 1:0, а Светослав Вуков парира удара му от бялата точка при 2:0. Вторият път беше в дербито с ЦСКА София (0:0), когато Густаво Бусато спаси 11-метровия му пряк свободен удар малко след 90-ата минута.

Интересното е, че Попов смени трима треньори по време на престоя си в отбора на Георги Аспарухов. Станимир Стоилов, който настояваше да го привлече, за да повиши класата и опита на отбора, Елин Топузаков и Николай Костов. Под ръководството на Мъри опитният играч изиграва 22 мача, като в 15 от тях излиза в стартовия състав и отбелязва четири гола. Под ръководството на Топчо Ивелин Попов влезе като резерва в девет мача, вкара веднъж, но не взе участие в европейския бараж с Арда. През този сезон, след идването на Костов, както стана ясно, той е изиграл само шест мача, а в два от тях е влязъл само като резерва.

Тагове: Ивелин Попов, Левски, Левски София