Седмнадесет годишен отърва Левски

Отборът на Левски постигна много трудна победа с 1:0 над един от аутсайдерите в първенството Ботев (Враца). Мачът от петия кръг на efbet Лига имаше неочакван герой. Това беше 17-годишният нападател Преслав Бачев, който се появи на терена като резерва и донесе ценния успех с дебютния си гол в професионалния футбол. Младежът се разписа в 83-ата минута и спаси отбора си от зрелищно поражение преди реванша с Апоел (Беер Шева) в четвъртък в Лигата на конференциите.

Като цяло „сините“ трябва да благодарят на късмета си, тъй като изиграха най-слабия си мач от началото на сезона и сериозно разочароваха феновете си. Още повече, че преди гола на Бачев гостите от Враца пропуснаха няколко чисти шанса. Ето защо врачанските футболисти трябва да съжаляват не само за поражението, но и за това, че пропуснаха шанса да постигнат исторически успех в домакинския мач срещу „сините“.

Победата бе трета за Левски, който вече има 9 точки в първенството и ще мисли по-спокойно за важния мач с Апоел, докато за Ботев това бе четвърто поражение за сезона. Домакините заемат третата позиция и изостават на четири точки от лидерите Черно море и Локомотив Пловдив.

Тагове: Левски, Левски София, Преслав Бачев