Никс с обрат срещу Сиксърс, Торонто утежни ситуацията в Мемфис

БаскетболНБА

Ню Йорк Никс преодоляха дефицит от 21 точки и спечелиха със 108:97 срещу Филаделфия. Джулиъс Рандъл вкара 24 точки, грабна 9 борби и раздаде 7 асистенции за победата. Еван Фурние, който влезе от пейката, добави 17 точки и Никс вече имат 29 победи в 55 мача, но все още са 4-ти в Атлантическата дивизия.

Джоел Ембийд вкара 31 точки за Филаделфия, като вкара 18 от 19 стрелби от линията за свободни удари. Той също така грабна 14 борби, а Филаделфия е на второ място в същата дивизия с 34/18. През първата четвърт 76ers поведоха с цели 21 точки, но защитата им допусна много грешки и на полувремето водеха само с 53:51.

Тайрийз Макси откри четвъртия гейм с тройка за Филаделфия, но Никс вкараха следващите 10 точки и след това направиха серия от 15:2. И след като поведоха с 91-84, не допуснаха нито една загуба до края на мача.

Паскал Сиакам вкара 19 точки, включително два свободни хвърляния 9 секунди преди края на мача, а Торонто се наложи със 105:103 над лидера в Югозападната дивизия Мемфис. Канадският отбор, заемащ последното място в Атлантическата дивизия, изоставаше с 15 точки, но успя да измъкне победата.

Мемфис игра без голямата си звезда Джей Морант, който получи изкълчване на китката, а в негово отсъствие Джарън Джаксън младши се опита да се включи в игра. В оставащите 5,2 секунди до края на мача той хвърля тройка, но не успява да я вкара в коша. Това беше трета поредна загуба за Мемфис, докато Торонто спечели четири мача навън в серия от седем победи, най-добрата му серия за сезона.

Крис Баучер вкара 17 точки, а Скоти Барнс добави 16 точки за победителите. Дезмънд Бейн беше най-добрият реализатор на Мемфис с 26 точки, а Джаксън имаше 18 точки и 4 борби.

Минесота победи Денвър със 128:98 благодарение на Д’Анджело Ръсел, който вкара 18 точки и раздаде 10 асистенции. Антъни Едуардс вкара 20 точки, а Денвър беше без звездата си Никола Йокич за втори пореден мач, както и без трима други стартови играчи – Джамал Мъри, Арън Гордън и Кентавиус Колдуел-Поуп. При това Майкъл Портър младши беше единственият пойнт гард, който игра тази вечер, и отбеляза 22 точки.

Ню Орлиънс победи Сакраменто, лидера в Тихоокеанската дивизия, със 136:104. Трей Мърфи III вкара шест стрелби за три точки и отбеляза 30 точки. Си Джей Маккалъм вкара 24 точки за Пеликанс, които реализираха 57% от опитите си за стрелба от игра.

Уили Ернангомес вкара 22 точки и грабна 16 борби около коша. Наги Маршал вкара 17 точки за Орлеан, който беше без Зайлен Уилямс, Брандън Инграм и Йонас Валанчунас. Малик Монк вкара само 16 точки за Kings и отборът претърпя второ поредно поражение.

Кливланд победи Индиана със 122:103, като Дариус Гарланд вкара 24 точки, а Айзък Окоро – 20. Кливланд е на второ място в Централната дивизия с показатели 33:22, като се отдалечи от третото място на Чикаго.

Джарет Алън вкара 18 точки и грабна 13 борби, Еван Мобли вкара 17 точки и грабна 10 борби за Кавалиърс. Донован Мичъл вкара 19 точки, 8 от които от линията за свободни удари през второто полувреме.

Тагове: Баскетбол, НБА