Марица с 5-а поредна загуба в ШЛ

Волейбол

Българският волейболен шампион Марица (Пловдив) претърпя пето поредно поражение в груповата фаза на най-силния европейски клубен турнир – Шампионската лига при жените. Възпитаниците на Борислав Крачанов загубиха от полския шампион в групата Azoti Chemik (Police) с 0:3 (20:25, 9:25, 20:25) в последния си домакински мач в група Е на турнира, игран тази вечер пред повече от 1600 зрители в зала „Колодрума“.

По този начин маричаните остават на последно място в групата без победа и без спечелен мач. От друга страна, Chemik е на второ място с 4 победи, 1 поражение и 10 точки и със сигурност ще се класира за следващия етап на ШЛ. В последните си мачове в групата Марица приема румънския КЦМ (Тирговице), а полският отбор приема турския гранд Ерзадабаши Дайнавит (Истанбул) в пряка битка за първото място. И двата мача ще се проведат следващата сряда (8 февруари).

Маричаните поведоха с 2:0 в първия гейм, но Chemik изравни резултата, след което мачът завърши с една точка разлика. Момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 14:12 в първия гейм. След това поляците успяха да поведат с пет поредни точки при резултат 17:14. Първият гейм завърши при резултат 25:20 след успешна атака на Агнешка Корнелюк. Във втория сет Chemik направи разлика 8:3, доближи се до 16:4, преди да завърши мача с 25:9. В третия гейм поляците поведоха със 7:4 и стигнаха до 17:11. Въпреки това Мари върна преднината си до 17:21, но все пак мачът завърши при резултат 25:20 и 3:0 в полза на Химик.

Ива Дудова стана топреализатор на маричанки с 10 точки (1 острие и 28% успеваемост в атака – +3), а Добрина Христовскова, Виктория Коева и Боряна Ангелова вкараха по 6 точки.

За Chemik бразилската резерва Майра Сиприано Кларо също отбеляза 10 точки (3 аса и 47% ефективност в атака – +10) за победата. Агнешка Корниелюк (3 блока, 2 аса и 50% ефективност в атака – +8) и Йована Бракович-Канкан (2 блока, 1 ас и 33% ефективност в атака – +4) отбелязаха по 9 точки за успеха.

МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) – ГРУПА АЗОТИ ХЕМИК (ПОЛИЦЕ, ПОЛША) 0:3 (20:25, 9:25, 20:25)

МАРИЦА: Лора Славчева 1, Ива Дудова 10, Добрина Христоскова 6, Виктория Коева 6, Боряна Ангелова 6, Мария Кривошийска 3 – Мила Пашкулева-либеро (Мария-Габриела Миличевич, Златина Друмева, Маргарита Гунчева, Ивелина Монова-либеро)

Старши треньор: БОРИСЛАВ КРАЧАНОВ

ХЕМИК: Жозефа Фабиола Алвеш 2, Йована Бракочевич Канциян 9, Мартина Лукасик 4, Мартина Чирнянска 8, Агнежка Корнелук 9, Ига Василевска 5 – Мария Стенцел-либеро (Майра Киприано Кларо 10, Марлена Ковалевска 2, Катаржина Полец, Ленка Овечкова, Наталия Менджик 2, Йоанна Сикорска 1, Моника Ягла-либеро)

Старши треньор: РАДОСЛАВ ВОДЖИНСКИ.

Тагове: people, post example 1